راه اندازی یکشنبه بازار در بیرجند تصویب شد

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری بیرجند گفت: اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند پیشنهاد راه اندازی یکشنبه بازار در محل چهارشنبه بازار قدیم را تصویب کردند.

حسن خسروی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به استقبال مردم از چهارشنبه بازار در هر ۲ مکان قدیم و جدید و درخواست برای ایجاد بازار در یکی دیگر از روزهای هفته، پیشنهاد راه اندازی یکشنبه بازار در محل چهارشنبه بازار قدیم به شورای شهر ارائه شد که این پیشنهاد مصوبه شورای شهر شده است.


وی افزود: مصوبه شورای شهر پس از تایید در کمیته انطباق مصوبات فرمانداری بیرجند اجرایی می‌شود.


مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری بیرجند با بیان اینکه روند تایید کمیته انطباق مصوبات در فرمانداری ۲ تا سه هفته طول می‌کشد گفت: تا زمان تایید این مصوبه همچون سابق چهارشنبه بازار در ۲ محل خیابان بهشتی و بلوار مسافر برقرار خواهد بود.


وی با اشاره به ایجاد زیرساخت‌های مناسب در محل چهارشنبه بازار جدید واقع در بلوار مسافر گفت: با توجه به اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد مراجعه کنندگان چهارشنبه بازار از ساکنان شمال شهر هستند ایجاد این بازار جدید برای حل مشکلات ترافیکی و دسترسی بهتر مردم این منطقه موثر است.


طرح پیشنهادی احداث چهارشنبه بازار جدید شهریور پارسال در نشست رسمی شورای اسلامی شهر بیرجند مطرح شد و تمامی اعضا بدون نظر مخالف با آن موافقت کردند.


این پروژه پس از تصویب پنجم مهرماه کلنگ زنی شد و هدف اصلی انتقال چهارشنبه بازار، رفع مسائل ترافیکی شهر بود.


بازار فروش محصولات محلی و صنایع دستی بیرجند (روز بازار) ۲۲ اسفند سال گذشته با حضور استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان در محل میدان بار قدیم این شهر افتتاح شد.


۲۶۲ غرفه در این بازار پیش بینی و یکهزار و ۵۰۰ واحد پارکینگ با اعتبار ۳۱ میلیارد ریال ایجاد شده است.


۹۸۹۳*۳۰۲۸


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =