۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۴
کد خبر: 83325386
۰ نفر
هوای تهران سالم است

تهران - ایرنا - کیفیت هوای تهران امروز (جمعه) با افزایش 32 واحدی غلظت آلاینده های ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون در مقایسه با روز گذشته با شاخص 87 در شرایط سالم قرار دارد.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».
به گزارش روز جمعه ایرنا از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲،۵ میکرون هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۱۱ امروز از ۵۵ به ۸۷ افزایش داشته است.
در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۳۶ به ۵۲ و آلاینده منواکسیدکربن از ۱۵ به ۲۸ افزایش یافته است.
بر این اساس، ایستگاه‌های
شهرداری منطقه ۲۲ و پیروزی (منطقه ۱۳) هر یک با شاخص ۱۱۶ و ایستگاه شریف (منطقه ۲) با شاخص ۱۱۴ بیشترین میزان آلایندگی مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.
همچنین ایستگاه‌های
پارک سلامت (منطقه ۱۷)، ژئوفیزیک (منطقه ۶) و مسعودیه (منطقه ۱۵) به ترتیب با شاخص‌های ۵۰، ۶۱ و ۶۴ کمترین میزان آلایندگی‌ها را در ۲۴ ساعت گذشته داشته اند.


تاکنون تهران ۲۵ روز هوای پاک و ۴۰ روز هوای سالم را تجربه کرده است در حالیکه در مدت مشابه سال ۹۷، تعداد روزهای پاک تهران ۶ روز، روزهای سالم ۴۹ و ناسالم برای گروه‌های حساس به ۹ روز رسیده بود.


تهرام/‏۷۲۴۴/‏/‏۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =