۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۱
کد خبر: 83325379
۰ نفر
سرپرست هواشناسی سمنان: موج گرما در راه است 

سمنان- ایرنا- سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان گفت: دمای هوای این استان در 72 ساعت آینده بین 6 تا 10 درجه سانتیگراد افزایش می یابد.

ایرج مصطفوی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس آخرین تصاویر ماهواره‌ای و الگوهای پیش یابی، با گذر متناوب امواج ناپایدار از سمنان، در ۷۲ ساعت آینده در ساعات بعد از ظهر و شب، افزایش ابر و بارش‌های رگباری گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید در برخی نقاط به ویژه نواحی شمالی و ارتفاعات این استان پیش بینی می‌شود.


وی بیان کرد: با توجه به شرایط فصلی و بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق تمهیدات لازم صورت گیرد.


سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته، کمینه دمای هوای شهر سمنان ۱۲ و بیشینه دمای آن ۲۲ درجه سانتیگراد بود.


مصطفوی اضافه کرد: رضوان و نردین با کمینه ۶ درجه سانتیگراد سردترین و حسینان با حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین نقاط استان سمنان گزارش شد و بیشترین میزان بارش باران در این مدت مربوط به فرومد با ۵۳ میلیمتر بوده است.


سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان با اشاره به گزارش وضعیت هوای این استان در ۲۴ ساعت گذشته، اظهار داشت: بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به دامغان با ۶۱ کیلومتر بر ساعت بود.


به گزارش ایرنا، سامانه هوا گوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینو پتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.


۹۸۹۱/‏۶۱۰۳