آزادسازی خرمشهر دستاورد عظیم دفاع مقدس ملت ایران بود

یزد - ایرنا - مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد گفت: آزاد سازی خرمشهر در عملیات غرور آفرین الی بیت المقدس دستاورد عظیم و تعیین کننده دوران هشت سال دفاع مقدس ملت قهرمان ایران بود.

سرتیپ دوم پاسدار رضا هدایتی روز جمعه به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در گفت و گو با ایرنا افزود: در این حماسه بزرگ و فراموش ناشدنی، ملت انقلابی و رزمندگان با ایمان با اراده راسخ بر قدرت پوشالی متجاوز غلبه کردند.
وی ادامه داد: فتح خرمشهر را باید نقطه عطفی در دوران دفاع مقدس و تاریخ ایران اسلامی و موجب بر هم خوردن معادلات دشمنان در شکست دادن نظام مقدس جمهوری اسلامی قلمداد کرد.
این مسئول تصریح کرد: این فتح عظیم موجب شد تا محاسبه دشمنان و نظام سلطه علیه انقلاب اسلامی تضعیف گردد و فروپاشی تدریجی دژهای متجاوزان بعثی و باطل شدن سناریوی نابودی نظام را به همراه داشته باشد.
هدایتی تصریح کرد: آزادسازی خرمشهر در حالی که تمام جبهه استکبار در کنار بعثیان قرار داشتند قدرت ایمان و تکیه بر جوانان مؤمن و انقلابی را در دفاع از میهن اسلامی به خوبی نشان داد.
وی گفت: این حادثه عزت آفرین را در طول هشت سال دفاع مقدس به عنوان روز مقامت و پیروزی نامگذاری کرده‌اند تا مردم و مسئولان همواره با ایستادگی، ولایتمداری همراه با بصیرت و دشمن شناسی از اهداف نظام دفاع کنند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان به نقش رزمندگان یزدی در فتح خرمشهر اشاره کرد و یاد و خاطره ۱۳۰ شهید این عملیات که از استان بودند را گرامی داشت.
هدایتی یادآور شد: به همین مناسبت ۳۰۰ برنامه فرهنگی، هنری، ورزشی، بصیرتی و معرفتی با همکاری بخش‌های مختلف و مشارکت مردم و رزمندگان اسلام در استان برگزار می‌شود.
آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ترین اهداف عملیات بیت المقدس در جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ صورت گرفت.
استان یزد سه هزار و ۸۵۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
۷۵۳۶/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =