فرودگاه نجران عربستان باردیگر هدف حمله پهپادی یمن قرار گرفت

تهران – ایرنا – منابع خبری روز پنجشنبه گزارش دادند، پهپاد ارتش یمن برای سومین روز پیاپی فرودگاه نجران واقع در جنوب غربی عربستان را هدف قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، ارتش و كمیته های مردمی با پهپاد «قاصف K2» فرودگاه نجران را هدف قرار دادند.
بر اساس این گزارش، سامانه ضد موشكی پاتریوت مستقر در فرودگاه نجران هدف این حمله موشكی قرار گرفته است.
پاتریوت یك سیستم دفاع هوایی موشكی ساخت آمریكا است كه توانایی مقابله با موشك‌های بالستیك تاكتیكی، موشك‌های كروز را داراست.
پهپاد ارتش یمن روزهای سه شنبه و چهارشنبه نیز فرودگاه نجران را هدف قرار داده بود.
حملات هوایی ارتش و كمیته های مردمی یمن در پاسخ به حملات مكرر ائتلاف سعودی به سركردگی عربستان در ماه مبارك رمضان صورت گرفته است.
این حملات همچنین پس از آن صورت می گیرد كه جنبش انصارالله یمن حمله پهپادی اخیر به تاسیسات نفتی آرامكو را بخشی از عملیات نظامی احتمالی برای حمله به 300 هدف حیاتی و نظامی در امارات و عربستان اعلام كرد.
سه شنبه گذشته بود كه هفت فروند پهپاد یمنی در واكنش به حملات مستمر ائتلاف عربی به سركردگی عربستان به مناطق مسكونی و زیرساخت‌های یمن، آسمان عربستان را شكافتند و دو ایستگاه پمپاژ نفت در استان های «الدوادمی» و «عفیفه» در غرب این كشور را هدف قرار دادند.
عربستان از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند كشور عربی و با كمك و چراغ سبز آمریكا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین كشور عربی آغاز كرد تا به بهانه بازگرداندن رئیس جمهوری مستعفی این كشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.
شبس**9365**1613