۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۵
کد خبر: 83325336
۰ نفر
سندرز: شاید زمان خوبی برای استیضاح ترامپ باشد

تهران-ایرنا- «برنی سندرز» سناتور مستقل و نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریكا گفت: اگر «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریكا به مسیر كنونی ادامه دهد، شاید اكنون زمان مناسبی برای درخواست استیضاح باشد.

تارنمای شبكه خبری فاكس نیوز روز پنجشنبه نوشت: به نظر می رسد سندرز كه به پیروزی در انتخابات آتی ریاست جمهوری امید وار است از ایده استیضاح ترامپ استقبال می كند.
سندرزعصر چهارشنبه پس از به هم خوردن جلسه آمریكا با قانونگذاران دموكرات، گفت برای رئیس جمهوری بسیار بد است كه از جلسه با خشم بیرون آید.
وی افزود: ما رئیس جمهوری داریم كه بسیار حساس است، به دیگران حمله می كند و هر روز برخی را تحقیر می كند و اگر او نمی تواند اندكی انتقاد را تحمل كند باید درباره این كه رئیس جمهوری آمریكا باشد دوباره فكر كند.
این نامزد انتخابات افزود: من فكر می كنم كه اگر او همچنان از درك قانون اساسی آمریكا، تفكیك قوا و این حقیقت غافل باشد كه كنگره حق دارد احضاریه صادر كند و این وظیفه دولت است كه در جلسات شهادت به درخواست كنگره شركت كند، شاید بهترین زمان برای استیضاح او باشد.
فاكس نیوز نوشت: تعداد زیادی از نامزدهای انتخابات سال 2020 آمریكا از استیضاح ترامپ حمایت كرده اند كه از جمله می توان به «الیزابت وارن» سناتور دموكرات از ماساچوست، «كاملا هریس» سناتور ایالت كالیفرنیا و «بتو اوروركه» عضو سابق كنگره اشاره كرد.
ترامپ روز چهارشنبه در حالی كه قرار بود با نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریكا و چاك شومر رهبر اقلیت دموكرات های سنا دیدار داشته باشد، به خاطر اظهار نظر پلوسی آن را تعلیق كرد و این دو نماینده به كنگره بازگشتند.
پلوسی پیشتر گفته بود همه دموكرات ها معتقدند كه ترامپ در پوشاندن حقیقت در گزارش بازرس مولر مسئول كمیته تحقیقات انتخابات ریاست جمهوری آمریكا در 2016 مشاركت داشته است.
رئیس جمهوری آمریكا در حالی كه دیدار با سران دموكرات كنگره را تعلیق كرد، با عصبانیت در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: هرگز پنهان كاری نكرده ام.
اروپام**9158**شبس**1613