ارتش سوریه از مردم خواست كه ادلب را ترك كنند

تهران-ایرنا- ارتش سوریه با اطلاعیه هایی كه با بالگردها در ادلب پخش شد، از مردم خواست كه به دلیل در پیش بودن علمیات نظامی گسترده برای آزادی سازی ، منطقه را ترك كنند.

روزنامه الوطن سوری روز پنجشنبه نوشت، ادلب هم اكنون در اشغال گروه های تروریستی است و ارتش سوریه خود را برای عملیات گسترده نظامی برای ازادی سازی منطقه آماده می كند.
در اطلاعیه هایی كه ارتش منتشر كرده ، به مردم سراسر استان ادلب برای حفظ جانشان هشدار داده و از آنها خواست تا منطقه را ترك كنند.
روز چهارشنبه، نیروها و عناصر گروه تروریستی النصره در اطراف شهر راهبردی « كفرنبوده» در مرز استان های ادلب و حماه درگیر شدند كه وزارت دفاع روسیه اعلام كرد ارتش سوریه سه حمله تروریست ها را دفع كرد.
در چند روز گذشته و با افزایش نقض آتش بس در استان های حلب، حماه و ادلب توسط تروریست ها، ارتش سوریه و جنگنده های روسی مواضع تروریست ها را در این مناطق زیر آتش سنگین خود گرفته اند.
نیروهای سوری از روز شنبه 21 اردیبهشت موفق شدند، بخش هایی از شمال و شمال غرب استان حماه و جنوب غرب استان ادلب را از اشغال گروه های تروریستی آزاد كنند.
«ولادیمیر پوتین» و «رجب طیب اردوغان» روسای جمهوری روسیه و تركیه 17 سپتامبر 2018 (26 شهریور 1397) در شهر «سوچی» روسیه درباره ادلب به توافقی دست یافتند كه براساس آن مقرر شد تا 15 اكتبر (23 مهر 1397) تا عمق 15 تا 20 كیلومتری در خطوط تماس نیروهای دولت سوریه و عناصر مخالف در ادلب، منطقه عاری از سلاح ایجاد شود و مقامات نظامی ترك و روس بر این روند نظارت داشته باشند.
منابع نزدیك به ارتش سوریه می گویند كه این توافق به دلیل ناتوانی تركیه در انجام تعهد خود به طور كامل اجرا نشد و گروه های تروریستی مستمر به نقض این توافق اقدام می كنند و علاوه بر حمله به مواضع ارتش، غیرنظامیان را نیز در مناطق مختلف هدف قرار می دهند.
شبس**خاورم**9366**1917