۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۱
کد خبر: 83325321
۰ نفر
نایاك: ایرانیان مقیم آمریكا به جنگ «نه» گفتند

تهران- ایرنا - شورای ملی ایرانیان آمریكا (نایاك) گزارش داد: ایرانیان مقیم آمریكا با راه انداختن كمپینی مخالفت خود را با جنگ علیه ایران ابراز كردند.

تارنمای این شورا روز پنجشنبه نوشت: سیاست های جنگ طلبانه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریكا اوضاع را به سمت جنگ تغییر داده است و یك توئیت ناشی از محاسبات غلط می تواند ما را به سمت رویارویی با ایران سوق دهد.
در تارنمای این شورا آمده است: از اولین روز روی كار آمدن ترامپ وی و دولت تشنه ی جنگ او، برای سوق دادن آمریكا به جنگ غیرمحتاطانه دیگری در خاورمیانه، پیوسته تنش با ایران را تشدید كرده اند. به عنوان ایرانی و دارای تابعیت آمریكایی از این موضوع بیشترین آسیب را خواهیم دید. به همین دلیل لازم است با صدای بلند در مخالفت با این جنگ صحبت كنیم و به قانونگذاران آمریكایی نشان دهیم كه ایرانیان آمریكا به جنگ «نه» و به صلح و دیپلماسی «آری» می گویند.
نایاك در وبسایت خود متن نامه ایرانیان آمریكا را به فارسی و انگلیسی منتشر كرده است. در این نامه آمده است ما به عنوان امضاكنندگان جامعه آمریكایی های ایرانی تبار بسیار نگران هستیم كه دولت آمریكا به سمت جنگی ویرانگر با ایران حركت كند.
در این نامه به تهدیدهای «جان بولتون » مشاور امنیت ملی آمریكا علیه ایران اشاره شده و عنوان می شود با توجه به تشدید تنش میان ایران و آمریكا، قانونگذاران، رسانه ها و مردم آمریكا باید از تكرار اشتباهی كه منجر به جنگ مصیبت بار در عراق شد پرهیز كنند و دولت را به خاطر سیاست دردسرسازش با ایران پاسخگو بدانند.
در بخش دیگر این نامه آمده است: بزرگترین قربانی سیاست كاخ سفید در اعمال «فشار حداكثری » مردم ایران خواهند بود.
اگر جلوی مانور جنگ گرفته نشود تنها زجر مردم ایران افزایش می یابد و آمریكا نیز در باتلاق جنگ هزینه بر دیگری گرفتارمی شود. كنگره باید راه ترامپ را به سوی جنگ مسدود و برای بازگشت فوری امریكا به توافق و میز مذاكره تلاش كند.
اروپام**9158**1613