سه هزار سری جهیزیه توسط ستاد فرمان امام (ره) توزیع می شود

مشهد - ایرنا - مدیر عامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) گفت: امسال سه هزار سری جهیزیه توسط این ستاد در كشور توزیع می شود كه هزار سری آن با همكاری سازمان تبلیغات اسلامی است.

سید امیر حسین مدنی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم اهدای 123 سری جهیزیه به زوج های خراسان رضوی در مشهد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حمایتهای اجتماعی از جمله فعالیتهای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) است كه از طریق مساجد و با محوریت ائمه جماعات مساجد ارائه می شود.
وی با بیان اینكه ستاد اجرایی حضرت امام (ره) در بخشهای مختلف اجتماعی، بهداشتی و امدادی فعالیت می كند اظهار داشت: كمك هشت هزار میلیارد ریالی به مناطق سیل زده كشور از جمله فعالیتهای امدادی این ستاد است.
وی گفت: دو هزار بسته لوازم خانگی و هزار راس دام سبك نیز از طریق این ستاد امروز به سیلزدگان خراسان شمالی تحویل شد.
مدنی افزود: در بخش خدمات بهداشتی نیز سالانه هزار عمل كاشت حلزون شنوایی با كمك این ستاد انجام می شود.
وی اظهار داشت: درمان زوجهای نابارور هم از دیگر طرح های بهداشتی این بنیاد است كه در این راستا 10 هزار نفر در این طرح ثبت نام كرده اند و 6 هزار نفر آنها درمان نهایی خود را دنبال می كنند و تاكنون 500 نوزاد نیز از این زوجها متولد شده اند.
وی گفت: اهدای سه هزار ویلچر، توزیع 150 هزار بسته لوازم تحریر، توزیع بسته های ورزشی و اعزام زائر اولی ها برای مراسم اربعین، درمان بیماری های صعب العلاج، سالك و درمان سوختگی از دیگر اقدامات این ستاد است.
در این مراسم 123 سری جهیزیه بین زوجهای جوان استان خراسان رضوی توزیع شد.
7507 / 6053