آزادسازي خرمشهر اوج اقتدار ملي و محصول مقاومت و همبستگي است

تهران- ايرنا- روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي ايران با صدور بيانيه اي به مناسبت سوم خرداد، آزادسازي خرمشهر را اوج اقتدار ملي و محصول مقاومت، همبستگي و پيروزي در تقابل اراده‌ها دانست.

روابط عمومي ارتش امروز- پنجشنبه- در بيانيه اي كه به مناسبت سالروز آزادسازي خرمشهر منتشر شد، تصريح كرد: حماسه عظيم و ماندگار فتح خرمشهر در سوم خرداد سال 1361 جلوه اي عظيم از نصرت الهي و محصول همبستگي نيروهاي مسلح است.
در اين بيانيه خاطرنشان شد: حضور حماسي ملت غيور ايران اسلامي در حراست از آب و خاك كشور، پيروزي در تقابل اراده ها و به ثمر رساندن وعده الهي است كه 'اِن تَنصُرُوا اللهَ يَنصُركُم وَ يُثَبِّت اَقدامَكُم'- اي كساني كه ايمان آورده‌ايد! اگر (آئين) خدا را ياري كنيد، شما را ياري مي‌كند و گام هايتان را استوار مي‌دارد.
روابط عمومي ارتش در اين بيانيه اظهار داشت: بدون شك حماسه بزرگ آزادسازي خرمشهر و پاك كردن خونين شهر از لوث وجود متجاوزين بعثي، در برهه‌اي از جنگ تحميلي كه دشمن تا بُن دندان مسلح، كشور ما را آماج حملات خود قرار داده و وعده فتح سه روزه خرمشهر را مي داد؛ غرور و افتخاري ابدي را براي رزمندگان اسلام به ارمغان آورد و باعث بازآفريني صحنه اي نوراني از عشق و دلداگي و باور به وعده هاي خداوند تبارك و تعالي شد.
روابط عمومي ارتش همچنين يادآور شد: غرورآفرينان ايران اسلامي با توكل به خداوند و اعتماد و اطميناني كه به نصرت الهي داشتند و آن را از لِسان و چهره پر از اميد و آرامش حضرت امام خميني (ره) به وديعه گرفته بودند، با همدلي، برگي ديگر به اوراق زرين و پرافتخار كشور افزودند. غرورآفرينان ايران اسلامي، خرمشهر را با نثار خون عزيزترين مردانِ مرد اين مرز و بوم از دشمن بعثي پس گرفته و آن را به مام ميهن بازگرداندند.
روابط عمومي ارتش تاكيد كرد: امروز دشمن نااميد از تجاوز به اين آب و خاك و همآوردي نظامي با ايران اسلامي، با تحريم‌هاي ظالمانه اقتصادي، عمليات گسترده رواني و هجمه تبليغاتي به مواجهه با انقلاب اسلامي برخاسته است.
در بيانيه روابط عمومي ارتش تاكيد شد: بازخواني و مرور حماسه هاي بزرگ و غرورآفرين همچون فتح خرمشهر مي تواند بعنوان الگويي ماندگار در پيش روي جوانان ما قرار گيرد و پايداري و استقامت ملتي بزرگ را در ذهن جهانيان زنده كند.
روابط عمومي ارتش در اين بيانيه اظهار داشت: در مقطع كنوني كه جنگ اراده‌ها بين ملت بزرگ ايران و آمريكاي جهانخوار در گرفته، آينده ثابت خواهد كرد كه اراده ملت ايران شكست ناپذير است.
ارتش جمهوري اسلامي ايران با صدور اين بيانيه حماسه ماندگار سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر و تبريك اين روز بزرگ و حماسي به فرماندهي‌ معظم كل قوا حضرت آيت الله العظمي امام خامنه اي (مد ظله العالي) و درود به روح پرفتوح شهدا، امام شهدا و ايثارگران و جانبازان انقلاب اسلامي و دفاع مقدس گراميداشت.
روابط عمومي ارتش در اين بيانيه اعلام كرد: فرزندان ملت بزرگ و غيور ايران اسلامي در ارتش جمهوري اسلامي ايران در كنار ساير نيروهاي مسلح، آمادگي مطلوب قرار دارند و هرگونه طمع‌ورزي دشمنان را در نطفه خفه كرده و حماسه اي ماندگار همچون فتح خرمشهر را خواهند آفريد.
سيام*3061**9121