حمايت از واحدهاي توليدي و ايجاد اشتغال رويكرد اصلي دولت است

تربت حيدريه- ايرنا- فرماندار رشتخوار حمايت از واحدهاي توليدي و ايجاد اشتغال پايدار و توسعه را از جمله روديكردهاي اصلي دولتمردان عنوان كرد و گفت: براي تحقق اين مهم از تمام ظرفيت ها و امكانات موجود به شكل مطلوب استفاده مي شود.

به گزارش ايرنا، خالقداد عرب روز پنجشنبه در جلسه كارگروه اقتصاد مقاومتي شهرستان رشتخوار، با بيان اينكه تنها راهكار رفع مشكلات فعلي كشور، تحقق اقتصاد مقاومتي مد نظر رهبر معظم انقلاب با به كارگيري از توان ظرفيت ها و امكانات موجود است، افزود: مسوولان دستگاههاي اجرايي بايد نسبت به تحقق اين مهم اهتمام بيشتر داشته باشند.
وي اظهار داشت: نياز اساسي جامعه تامين اشتغال جوانان و رفع معضل بيكاري در كشور است، ايجاد اشتغال پايدار و توليد ثروت در جلوگيري از ناهنجاري هاي اجتماعي بسيار موثر است و با توجه به آسيب هاي اجتماعي توجه به اين دو مقوله مهم و اساسي مي تواند راهگشا باشد.
وي گفت: در شرايطي كه كشور با مشكلات اقتصادي مواجه است، جهاد اكبر ما احياي اقتصاد مقاومتي و عملياتي كردن طرح مثلث توسعه اقتصادي مد نظر استاندار خراسان رضوي است.
عرب با اشاره به ظرفيت هاي رشتخوار به ويژه در بخش كشاورزي، افزود: سطح زير كشت زعفران در اين شهرستان 6 هزار و 300 هكتار، باغ پسته حدود هفت هزار هكتار و كشت غلات نيز حدود 6 هكتار است كه احداث كارخانه فرآوري محصولات مي تواند بسياري از مشكلات بيكاري در اين منطقه را رفع كند.
وي اظهار داشت: پارسال 21 تن زعفران خشك در اين شهرستان توليد و روانه بازار شد و با توجه به وجود اين ظرفيت بزرگ، توليد دمنوش و نوشابه زعفراني نيز در حال پيگيري است.
وي گفت: شهرستان رشتخوار يكي از بهترين توليدكنندگان گندم در استان خراسان رضوي است و وجود سيلوي 30 هزار تني كه آماده افتتاح است مي تواند تحول بسيار در منطقه ايجاد كند.
رشتخوار با 26 هزار نفر جمعيت در 209 كيلومتري جنوب شرقي مشهد واقع است.
7079/7493 / 6053