۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۴
کد خبر: 83325307
۰ نفر
نصرتی: برای قضاوت ویلموتس باید صبر كرد

تهران- ایرنا- بازیكن پیشین تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به انتخاب «مارك ویلموتس» به عنوان گزینه نهایی هدایت تیم ملی فوتبال گفت: تنها از روی كارنامه گذشته این سرمربی نمی شود او را قضاوت كرد.

«محمد نصرتی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به مذاكرات با مارك ویلموتس برای هدایت تیم ملی فوتبال اظهار داشت: ویلموتس ابتدا باید برنامه هایش را بگوید و از پیش نمی توانیم این مربی را قضاوت كنیم. همه ما شناخت محدودی از وی داریم.
وی افزود: پیش از این، اسامی بزرگانی مانند یورگن كلینزمن مربی آلمانی برای هدایت تیم ملی مطرح شده بود كه در آن زمان معتقد بودم می شود با حضور افرادی مانند مهدی مهدوی كیا و وحید هاشمیان در كنار وی، تیم ملی را در اوج دید.
پیشكسوت فوتبال ایران ادامه داد: پس از آن نام برانكو ایوانكوویچ سرمربی كنونی پرسپولیس مطرح شد كه در مورد او هم معتقد بودم این مربی از تجربه بالایی برای هدایت تیم ملی برخوردار است و با شناختی كه از فوتبال ایران دارد، می تواند به ما كمك كند.
نصرتی در خصوص اینكه ویلموتس كارنامه ضعیفی در مربی گری دارد، تصریح كرد: این مربی در سه سال اخیر تنها پنج بار روی نیمكت تیم ملی ساحل عاج نشسته و پس از آن قطع همكاری كرده است. این یك نكته بسیار منفی در كارنامه ویلموتس محسوب می شود اما نمی شود یك فرد را تنها از روی كارنامه اش قضاوت كرد.
وی اضافه كرد: نقطه مثبت ویلموتس حضور او در چند جام جهانی به عنوان بازیكن و مربی است. او كاپیتان تیم ملی بلژیك بوده و در بالاترین سطح هم بازی و هم مربی گری كرده است.
بازیكن پیشین تیم ملی فوتبال ایران ابراز امیدواری كرد كه تجربه این مربی به درد فوتبال ما بخورد و مفید باشد.
فدراسیون فوتبال پس از ناكامی تیم ملی در جام ملت های آسیا با كارلوس كی روش قطع همكاری كرد و از زمستان سال گذشته تاكنون تیم ملی بدون سرمربی است.
ورزشی**9463**9129**1883