پروژه هاي آبرساني كهگيلويه به زودي به بهره برداري مي رسد

ياسوج- ايرنا- مجتمع بزرگ آبرساني به روستاهاي حومه شرق دهدشت و تصفيه خانه بزرگ آب سرفارياب به زودي به بهره برداري مي رسند.

به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي آبفا، مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان در بازديد از پروژه هاي آب و فاضلاب روستايي در شهرستان هاي كهگيلويه، اظهار داشت: مجتمع آبرساني به روستاهاي شرق دهدشت و تصفيه خانه آب سرفارياب به زودي تكميل و در مسير بهره برداري قرار مي گيرند.
فيض اله پاسره گفت: تصفيه خانه سرفارياب با پيشرفت كاري بيش از 98 درصد با ظرفيت هزار و 200 متر مكعب در حال اجرا است و شامل ساز‌ه هاي واحد ته نشيني اوليه، اختلاط سريع، لخته سازي و ته نشيني ثانويه و نهايي است.
وي ادامه داد: سوله بزرگ شامل فيلتر‌هاي شني تحت فشار، فيلتر كربن اكتيو و چندين منبع ذخيره محلول‌ هاي گندزدا و منعقد كننده از ديگر مشخصات فني اين تصفيه خانه است و با تكميل فرايند اجرايي اين پروژه، ديگر شاهد مشكل كدورت آب در سرفارياب نخواهيم بود.
پاسره ضمن گلايه مندي از طولاني شدن فرايند تكميل نسبت به زمان وعده داده شده گفت: ضمن عذرخواهي از مردم بايد عرض كنم هدف ما تكميل و تحويل كاري بدون نقص و با تجهيزات و مصالح با كيفيت بوده، قطعاً اگر اجناس با كيفيت پايين تر استفاده مي كرديم الان زمان زيادي از افتتاح پروژه گذشته بود، اما طبق وعده به مردم در صدد تحويل كاري بي عيب و نقص و با به روز ترين و با كيفيت ترين تجهيزات هستيم، هم اكنون نيز تنها يك قطعه از قطعات مورد نظر در اين تصفيه خانه مانده كه به زودي نصب مي شود و با اتمام ريزه كاري ها، با ياري خدا در مدت زمان اندكي شاهد بهره برداري از اين مجتمع مهم تصفيه آب خواهيم بود.
مديرعامل آب و فاضلاب روستايي در بازديد از پروژه آبرساني دهدشت شرقي گفت: اين مجتمع شامل 2 باب مخزن ذخيره هزار و 500 متر مكعبي، يك حلقه چاه 200 متري و 15 كيلومتر خط انتقال با لوله 250 ميليمتري است.
پاسره از تكميل فاز نخست اين پروژه خبر داد و افزود: براي اجراي اين طرح 35 ميليارد ريال هزينه شده است و در فاز نخست 15 روستا با جمعيت 1700 خانوار در شهرستان هاي كهگيلويه و چرام منتفع شدند.
وي افزود: ساير مراحل اجراي پروژه نيز پيشرفت بالايي دارد و به زودي با تكميل كلي اين مجتمع بزرگ آّبرساني، حدود 40 روستا بهره مند خواهند شد.
پاسره تصريح كرد: آبرساني به همه روستاهاي استان در قالب مجتمع هاي بزرگ و پروژه هاي تك روستايي ادامه دارد و در هر جايي كه امكان تامين آب شرب پايدار باشد، مثل گذشته آبرساني سالم و با كيفيت به صورت جدي پيگيري مي شود.
9929/3239