سه هزار نفر ايثارگر در وزارت فرهنگ و ارشاد خدمت مي كنند

بجنورد- ايرنا- مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در امور ايثارگران گفت: هم اينك سه هزار نفر ايثارگر و خانواده آنها در مجموعه اين وزارتخانه خدمت مي كنند كه ثبت خاطرات آنها از مهم ترين برنامه ها است.

محمدرضا سوقندي روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: ترويج فرهنگ ايثار و شهادت نيز از حركت هايي است كه در اين وزارتخانه دنبال مي شود كه بر اساس آن از ظرفيت هاي فرهنگي و هنري، ادبي، رسانه اي، تئاتر، سينما و كتب دفاع مقدس بهره گيري مي شود.
سوقندي با اشاره به تدوين سند ايثار و رسانه و اسناد مختلف ديگر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، توجه به عرصه فرهنگ عمومي و ترويج فرهنگ ايثار اجتماعي و اقتصادي را از ديگر برنامه ها اعلام كرد.
وي يادآور شد: هم اكنون تشكل هاي فرهنگي و هنري بسياري در حوزه ايثار در كشور داريم كه آمار نهايي آنها در حال جمع بندي است تا در قالب يك سامانه، آمار و نحوه كمك و حمايت از آنها مشخص شود.
مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در امور ايثارگران با اشاره به تدوين آيين نامه اين تشكل ها، گفت: برنامه هاي مختلفي نيز در كوتاه و بلند مدت در اين حوزه داريم.
وي همچنين از برگزاري اولين يادواره شهداي وزارت فرهنگ و ارشاد در هفته دفاع مقدس امسال خبر داد.
مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در امور ايثارگران به منظور حضور در چندين برنامه از قبيل تجليل از خانواده شهدا و جانبازان و ايثارگران به خراسان شمالي سفر كرده و ديدارهايي نيز با امام جمعه بجنورد و معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري داشت.
ط/ 6042