برنامه روايتگري و خاطره گويي فتح خرمشهر در مهريز برگزار شد

يزد - ايرنا - براي نخستين بار برنامه روايتگري و خاطره گويي روز پنجشنبه به مناسبت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر در سال 1361 خورشيدي از سوي رزمندگان اسلام، در كتابخانه مجتمع فرهنگي هنري اين شهر برگزار شد. .

به گزارش ايرنا، در اين مراسم كه به همت اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان برگزار شد، اصغر شفيع از جانبازان و رزمندگان دوران دفاع مقدس مقدس و جمعي از كتابداران حضور داشتند.
اين رزمنده بسيجي كه از آغازين روزهاي جنگ تحميلي در خرمشهر حضور يافته بود گفت: حال و هواي آن روزگار و مقاومت دليرانه 35 روزه مردم خرمشهر با دستان خالي در مقابل ارتش تا دندان مسلح بعثي ستودني بود.
شفيع با اشاره به اين كه فتح خرمشهر فتح ارزش هاي اسلامي است افزود: در عمليات بيت المقدس رشادت هاي فرزندان ايران اسلامي چون شهيد باكري و ديگران و ياري خداوند و امدادهاي غيبي اش خرمشهر را آزاد كرد.
وي خاطر نشان كرد: وظيفه سنگيني بر دوش ماست چرا كه حفظ اين ارزش ها كه با خون شهدا عجين شده بسي دشوار است و همه مسئول هستيم.
اين جانباز دفاع مقدس تاكيد كرد: دشمنان امروز جوانان ما را مورد تهاجم فرهنگي قرار داده اند كه بايد با هوشياري و اتكاء به خداوند و پيروي از دستورات قرآن كريم و مرور خاطرات شهدا در اين جنگ فرهنگي پيروز شويم .
رئيس اداره كتابخانه هاي عمومي مهريز گفت: برگزاري برخي نشست هاي فرهنگي و بصيرتي در كنار برنامه هاي اجرايي جزو اهداف اين اداره است.
سعيد قريشي در حاشيه اين مراسم در گفت و گو با ايرنا افزود: ارتقاي بصيرت اعضا و كتابداران نقش مهمي در تحقق اهداف نظام و انقلاب اسلامي دارد.
وي اظهار داشت: تا پايان سال چندين برنامه فرهنگي و اجتماعي به خصوص با حضور كارشناسان براي بصيرت افزايي اعضا پيش بيني و برگزار مي شود.
آزادسازي خرمشهر يكي از مهم‌ترين اهداف عمليات بيت المقدس در جنگ ايران و عراق بود كه پس از 578 روز اشغال در روز سوم خرداد سال 1361 صورت گرفت.
مهريز 12 كتابخانه عمومي با 140 هزار نسخه كتاب است.
مركز شهرستان 55 هزار نفري مهريز در 30 كيلومتري جنوب شهر يزد قرار دارد.
7536/ 2047/