عزم جدي مسئولان قم توسعه حجاب و عفاف است

قم- ايرنا- فرماندار قم وضعيت عمومي اين شهر در مسئله عفاف و حجاب را مطلوب ارزيابي كرد و گفت: مراجع معظم و علما مكرم قادر به تحمل برخي بداخلاقيها در جامعه نيستند و ستاد امر به معروف و نهي از منكر قم بايد فعالتر شود.

به گزارش ايرنا، مرتضي حيدري روز پنجشنبه درجلسه بررسي راهكارهاي توسعه و ترويج عفاف و حجاب در ماه مبارك رمضان در سالن جلسات فرمانداري افزود: برخي رفتارهاي هنجارشكنانه مانند عدم رعايت حجاب و روزه‌خواري در سطح جامعه به‌ صورت پراكنده مشاهده مي‌ شود كه مورد انتقاد و تذكر مراجع تقليد نيز قرارگرفته است.
وي اضافه كرد: در زمينه رعايت حدود الهي هر دستگاهي وظيفه‌اي داشته كه در قالب‌هاي مختلف به آن‌ها ابلاغ‌شده است، ترويج و توسعه فرهنگ ديني وظيفه شرعي وقانوني تمام مسئولان و دستگاه‌هاست.
حيدري گفت: شايسته بود اين برنامه 15 روز قبل از ماه مبارك رمضان برگزار و مسائل امروز در قالب آن جلسه بررسي مي‌شد.
وي تصريح كرد: يكي از سئوالاتي كه امروز مورد بحث است اينكه آيا مردم نسبت به باروهاي ديني سست و بي‌اعتقاد شده‌اند يا برخي دست‌هاي پشت پرده درصدد قبح زدايي و تغيير چهره معنوي قم مي باشند.
حيدري گفت: عموم مردم انقلابي ، معتقد به باورهاي ديني هستند اما در كنار اين‌ها افرادي معاند و مغرض نيز وجود دارند با خباثت فضاي جامعه را به هم مي‌ريزند.
وي تصريح كرد: مسئولان در مصاحبه با رسانه‌ها و موضع‌گيري در رابطه با مسئله عفاف و حجاب، مراقب حفظ چهره معنوي قم باشند و شأن اين شهر مقدس را رعايت كنند.
فرماندار قم در بخش ديگري از سخنان خود بيان كرد: عده‌اي از ابتدا با انقلاب اسلامي مخالف بوده و از هر فرصتي براي ضربه زدن به كشور استفاده كرده اما با هدايت‌هاي هوشمندانه رهبري راه به‌ جايي نبرده اند.
وي در ادامه همچنين اضافه كرد: در مقابل الگوي نامناسبي كه معاندين از قم ارائه مي‌دهند بايد با هوشياري برخورد كرده و برنامه‌هاي آن‌ها را ناكام بگذارند.
وي اهميت توليد محتوا رسانه‌اي را مورد توجه قرار داد و تصريح كرد: اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي قم از توليد متن، فيلم‌نامه و قصه‌گويي‌هاي رسانه‌اي دراين رابطه حمايت كند.
حيدري همچنين عنوان كرد: ما بايد در شهر مقدس قم مكان هاي مناسب را براي استفاده زائران و كسانيكه عذر شرعي دارند و نمي توانند روزه بگيرند فراهم كنيم، همواره آمادگي قبلي براي پاسداشت روزه و روزه داري از مهمترين وظايف دستگاهها از جمله فرمانداري و شهرداري است .
7403/ 6133/