آئين « حماسه حضور» در كهگيلويه و بويراحمد برگزار مي‌شود

ياسوج- ايرنا- جانشين فرمانده سپاه فتح كهگيلويه و بويراحمد با تشريح برنامه هاي سوم خرداد، سالروز آزادسازي خرمشهر گفت: آئين « حماسه حضور» در شهرهاي اين استان همزمان با نماز جمعه برگزار مي‌شود.

به گزارش ايرنا، سرهنگ جهانگير انصاري در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: عطر افشاني و غبارروبي گلزار شهدا، ديدار با خانواده شهدا و جانبازان عمليات بيت المقدس، نشست خبري فرماندهان رده‌هاي مختلف سپاه فتح و ناحيه مقاومت بسيج در شهرستان‌ها، افتتاح تعداد منزل مسكوني محرومان و آئين « حماسه حضور» همزمان با برپايي نماز جمعه در شهرهاي استان از جمله برنامه‌هاي پيش بيني شده سوم خرداد است.
وي با اشاره به اينكه اين استان در عمليات بيت المقدس 43 شهيد تقديم انقلاب و نظام كرد، افزود: انتظار مي‌رود مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي، مدارس و نهادهاي مختلف براي تبيين روز سوم خرداد با برگزاري برنامه‌هاي مختلف اقدام كنند.
انصاري با بيان اينكه يگان واحدي مختص استان در عمليات بيت المقدس نداشتيم بلكه در قالب گردان‌هاي مختلف در يگان‌ها حضور داشتند، ابراز كرد: رسانه‌ها نسبت به تهيه و ارائه محصولات و گزارش‌هاي خبري همكاري نمايند تا رشادت‌ها و فداكاري‌هاي رزمندگان هم استاني به تصوير كشيده شود.
جانشين فرمانده سپاه فتح كهگيلويه و بويراحمد با طرح اين پرسش كه چرا ايران بعد از فتح خرمشهر جنگ را ادامه داد، تصريح كرد: دليل اين بود كه دشمن نپذيرفت كه متجاوز بوده و غرامت جنگ را پرداخت كند.
انصاري سوم خرداد را نماد خودباوري و ايستادگي ملت ايران دانست و گفت: ارزش‌ها و پيام‌هاي سوم خرداد 61 به عنوان يكي از بارزترين جلوه‌هاي نصرالهي براي نسل جوان بازگو شود.
خرمشهر 578 روز در اشغال توسط نيروهاي بعثي بود كه در عمليات بيت المقدس خرمشهر آزاد شد. پس از آزادسازي خرمشهر رژيم بعث علاوه بر تضعيف روحيه نظامي، از نظر سياسي تكيه‌گاهش را براي مذاكره از دست داد .
9929/3239