مدیر سیاسی وزارت خارجه آلمان با عراقچی دیدار كرد

تهران- ایرنا- «ینس پلوتنر» مدیر سیاسی وزارت امور خارجه آلمان و «كلور برشتولد» سفیر آلمان در ایران با «سیدعباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امورخارجه كشورمان دیدار و گفت و گو كردند.

كلور برشتولد سفیر آلمان در ایران اعلام كرد: دیدار وی و مدیر سیاسی وزارت خارجه آلمان با سیدعباس عراقچی امروز انجام شده است.
مدیر سیاسی وزارت امور خارجه آلمان امروز براي مذاكره با عراقچي با هدف حفظ برجام به تهران سفر كرده است.
در این ملاقات آخرین تحولات برجام و تلاش های آلمان برای حفظ آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
عراقچی در این دیدار با تاكید بر پایان خویشتنداری جمهوری اسلامی ایران، تعهدات كشورهای باقی مانده در برجام پس از خروج آمریكا از این توافق را یادآوری و بر ضرورت اجرای این تعهدات بر اساس چهار بیانیه كمیسیون مشترك برجام تاكید كرد.
در این دیدار همچنین، پلوتنر بر ادامه تعهد كشورش به برجام تاكید كرد و گفت: كشورهای اروپایی به تلاش ها و مشورت های خود برای تامین خواسته های ایران و حفظ برجام ادامه خواهند داد.
پیش از این روزنامه آلمانی زود دویچه زونتاگ از سفر پلوتنر خبر داده و به نقل از مقامات وزارت امور خارجه این كشور نوشت: مذاكره سیاسی در اوضاع كنونی «اهمیت فوق العاده ای» دارد.
خبرگزاری رویترز هم به نقل از یك مقام آلمانی سفر دیپلمات ارشد وزارت امور خارجه آلمان به ایران را تایید كرد.
منبع دیپلماتیك مذكور به رویترز گفت: دیدار مدیر سیاسی وزارت امور خارجه آلمان از ایران با محوریت حفظ توافق هسته ای وین انجام می شود.
سیام*3061**9121