نهضت سوادآموزي از بركات انقلاب اسلامي است

قم- ايرنا- آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري نائب رئيس جامعه مدرسين حوزه علميه قم ، تشكيل نهضت سوادآموزي به فرمان امام راحل را يكي از بركات انقلاب اسلامي ذكر كرد و گفت: هدايت بي سوادان به كلاس هاي درس انصافا يك نعمت بزرگي بود كه نصيب ملت ايران شد.

به گزارش ايرنا ، وي روز پنجشنبه در ديدار جمعي از سوادآموزان و آموزش دهندگان معاونت سوادآموزي اداره كل آموزش و پرورش قم افزود: مسئله مبارزه با بي سوادي و نهضت سوادآموزي كه از مسائل مهم و ماندگار حضرت امام خميني درزمان ماست.
وي اضافه كرد: امام راحل به درستي دريافته بودند كه اگر دراين كشور ،انقلاب اسلامي رخ داد و انگيزه مردم براي آن اسلام عزيزاست ؛ اين دين مبين از برنامه هاي مترقي و متعاليش اين است كه هيچ بي سوادي در جامعه نباشد.
آيت الله حسيني بوشهري اظهار داشت: هم آموزش وپرورش و هم نهضت سوادآموزي و هم متوليان فرهنگي جامعه چه روحانيت و چه غيرروحانيت بايد تشويق كنند كه ديگر همين نسلي كه مربوط به قبل ازانقلاب و يا كمي بعد از انقلاب است با سواد شود و جمعيت ديگري به بي سوادان اضافه نشود.
وي گفت: بسيار خوشحاليم كه افرادي داريم كه از همين كلاس هاي نهضت سوادآموزي شروع كردند و الان به مراتب خوبي از نظرعلمي رسيده اند.
وي گفت: اميد آن روزي را داريم كه در استان قم و شهركريمه اهل بيت به بركت تلاش شما وسوادآموزان فردي بي سواد باقي نمانده باشد.
پيش از اين ديدار معاون سوادآموزي استان قم گزارشي ازطرح ها وبرنامه هاي اين نهاد را اعلام و تعداد چهارنسخه از تاليفات و توليدات محتواي آموزشي را براي استحضار به آيت الله بوشهري تقديم كرد.
در اين ديدار سه تن از از سوادآموزان درس هايي از كتاب قرآن كريم و كتب دوره انتقال و دوره سوادآموزي را روخواني نمودند.
7406/ 6133/