۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۰
کد خبر: 83325278
۰ نفر
جشن گلريزان آزادي زندانيان در ورامين برگزار شد

تهران – ايرنا – به همت دادستان عمومي و انقلاب و انجمن حمايت از خانواده زندانيان شهرستان ورامين، جشن گلريزان آزادي زندانيان جرائم غير عمد در ورامين برگزار شد.

به گزارش ايرنا، در اين مراسم كه روز پنجشنبه در تالار محمد ورامين برگزار شد، خيرين و نيك انديشان با اهداء يك ميليارد و 450 ميليون ريال، زمينه آزادي تعدادي از زندانيان جرائم غير عمد را فراهم كردند.
دادستان عمومي و انقلاب شهرستان ورامين در اين مراسم گفت : كمك به انسان ها، سعادت بزرگي است كه خداوند نصيب انسان هاي پاك خود كرده تا آنان از ثروت و دارايي خويش در راه آزادي زندانيان و شادي خانواده هاي آنان استفاده كنند.
عليرضا شمس افزود: كساني كه به دلايل مختلف در زندان به سر مي برند در صورت رهايي از زندان است كه مي توانند مشكلات خود را با كار و تلاش برطرف نمايند و در بند بودن آنان تنها به افزايش مشكلات اجتماعي منجر مي شود.
وي اظهار داشت: وظيفه تك تك افراد است تا نسبت به نيازمندان جامعه بي تفاوت نبوده و با همت و تلاش از اموالي كه خداوند به آنان اعطا كرده ، از مردم دستگيري كنند.
وي تصريح كرد: امروز همه افراد مي بايد نسبت به افراد دربند كه شايد ما هم در آن نقش داشتيم، احساس مسئوليت كرده و از مشكلات آنان گره اي باز نمايند.
بيش از 200 خانواده زنداني از حمايت انجمن حمايت برخوردارند
رئيس انجمن حمايت از خانواده زندانيان نيز در اين مراسم گفت: در حال حاضر بيش از 200 خانواده زندانيان، از خدمات حمايتي اين جمعيت برخوردارند.
حسين خليلي افزود: وظيفه انجمن حمايت از زندانيان فقط تهيه سبد كالا و تأمين مايحتاج اوليه خانواده زندان نيست بلكه بايد به فكر فرزند اين خانواده كه در معرض آسيب قرار دارند نيز بود.
وي تصريح كرد: سنت حسنه كمك به نيازمندان نبايد تنها به ايام ماه مبارك رمضان محدود شود بلكه اين عمل خيرخواهانه بايد در طول سال نيز صورت گيرد تا به واسطه اين مهم ، بسياري از نيازمنداني كه به هر دليل با مشكلات مادي دست و پنجه نرم مي كنند بتوانند از موهبت آزادي برخوردار شوند .
وي تصريح كرد: بسياري از زندانياني كه هم اكنون به دليل مسائل مالي در ندامتگاه ها به سر مي برند در صورت همدلي و همراهي مردم و خيرّين مي توانند آزاد شوند .
ورامين با 300 هزار نفر جمعيت در 35 كيلومتري جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/7254//6139