افزون بر يك ميليارد ريال جريمه چهار پرونده قاچاق گيلان

رشت - ايرنا - مديركل تعزيرات حكومتي گيلان از جريمه يك ميليارد و 178 ميليون ريالي چهار پرونده قاچاق در استان خبر داد.

منصور انصاري عصر پنجشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: ماموران دايره مبارزه با قاچاق كالا و ارز پليس آگاهي حين بازرسي از خودروهاي عمومي محور اردبيل به آستارا به يك دستگاه اتوبوس مشكوك و طي بازرسي از آن تعداد 176 عدد تسمه تايم قاچاق كشف كردند.
وي تصريح كرد: با رسيدگي به اين پرونده، متخلف علاوه بر ضبط كالاي مكشوفه به پرداخت بيش از 92 ميليون ريال جزاي نقدي در حق صندوق دولت محكوم شد.

**محكوميت براي پرونده قاچاق ارز
انصاري در ادامه با اشاره به كشف حدود پنج هزار دلار بدون اخذ مجوز قانوني در استان تصريح كرد: ماموران پاسگاه انتظامي سراوان حسب گزارش عوامل هنگ مرزي از فردي در حومه رشت حدود پنج هزار دلار ارز قاچاق كشف كردند كه در همين راستا پرونده در دستور كار شعبه تخصصي قاچاق كالا و ارز قرار گرفت.
وي بيان كرد: متخلف علاوه بر ضبط ارز ، به پرداخت بيش از 670 ميليون ريال جزاي نقدي در حق صندوق دولت محكوم شد.

**محكوميت براي پرونده قاچاق ادكلن
مديركل تعزيرات حكومتي گيلان همچنين گفت: ماموران دايره مبارزه با قاچاق كالا و ارز پليس آگاهي طي بازرسي از يك انبار تخليه بار تعداد 228 عدد ادكلن خارجي قاچاق كشف كردند و متخلف علاوه بر ضبط و امحاي كالاي مكشوفه به پرداخت بيش از 186 ميليون ريال جزاي نقدي در حق صندوق دولت محكوم شد.

**محكوميت براي قاچاق پرونده قرص هاي بدنسازي قاچاق
انصاري گفت: همچنين ماموران مبارزه با قاچاق كالا و ارز از فردي كه اقدام به ورود غيرقانوني 14 كارتن قرص بدنسازي كرده بودند، مقدار زيادي قرص و پودر قاچاق كشف و متخلف را به پرداخت بيش از 230 ميليون ريال محكوم كردند.
7296 / 2007