بيش از 300 عضو هيات علمي در دانشگاه آزادسيستان و بلوچستان  فعاليت مي كنند

زاهدان - ايرنا - رئيس دانشگاه آزاد اسلامي سيستان و بلوچستان گفت: 300 عضو هيات علمي در 6 واحد و 2 مركز آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي استان مسئوليت آموزشي و پژوهشي حدود 30 هزار دانشجو را برعهده دارند.

دكتر سلطانعلي مير روز پنجشنبه در گفت گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: 6 مركز تحقيقاتي، 4 مركز رشد و فن ‌آوري در واحدها و مراكز دانشگاه آزاد اسلامي استان فعال هستند.
وي مجموع فضاهاي آزمايشگاهي، كارگاهي واحدها و مراكز اين دانشگاه را 20 هزار و 365 مترمربع ذكر كرد.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي سيستان و بلوچستان ادامه داد: اين دانشگاه در سال 97 بيش از 10 همايش بين المللي، ملي و منطقه‎اي و بيش از 8 كرسي ترويجي در اين استان برگزار و در راستاي توسعه و تعالي استان 12 مركز آموزش عالي مهارتي و ساختمان آموزشي راه‎اندازي كرده است.
وي از برگزاري ششمين همايش بين‎المللي قيام تاريخي عاشورا از ديدگاه اهل سنت با همكاري كشورهاي افغانستان، پاكستان و عمان به ميزباني سيستان و بلوچستان خبر داد و افزود: امسال همايش رونق توليد و گام دوم انقلاب اسلامي در دانشگاه آزاد اسلامي سيستان و بلوچستان برگزار خواهد شد.
مير دانشگاه آزاد اسلامي سيستان و بلوچستان را يكي از مهم‌ترين مؤلفه‌هاي تأثيرگذار در پيشرفت و تعالي همه جانبه كشور دانست.
به گزارش ايرنا دانشگاه آزاد اسلامي در 31 ارديبهشت 1361 با كمك بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي ايران، امام خميني (ره) تاسيس شده است و در حال حاضر حدود يك ميليون و 400 هزار دانشجو در كشور دارد.
9914 **6081