قاسمي از بخش ايران نمايشگاه بين المللي فاين كرفت پاريس بازديد كرد

تهران- ايرنا- «بهرام قاسمي» سفير ايران در فرانسه امروز- پنجشنبه- از بخش ايران نمايشگاه بين المللي فاين كرفت پاريس بازديد كرد.

به گزارش اداره كل اطلاع رساني و امور سخنگويي وزارت امور خارجه، بهرام قاسمي امروز- پنجشنبه- با حضور در بخش ايران چهارمين دوره دوسالانه نمايشگاه بين المللي «فاين كرافت» از آثار 10 هنرمند ايراني حاضر در اين نمايشگاه بازديد كرد.
سفير ايران در فرانسه در اين ديدار كه حدود 2 ساعت به طول انجاميد، ضمن گفت وگو با هنرمندان و مسئولين بخش ايران، با تمجيد از آثار حاضر در نمايشگاه گفت: هنر بديع بكار رفته در اين آثار كه با بهره گيري و الهام از صنايع دستي صورت گرفته است، موجب شده تا شكوه و جلوه ديگري از اين هنر جديد و تاثيرگذار براي مخاطبين نمايش داده شود.
قاسمي ضمن تاكيد بر حضور فعال هنرمندان ايراني در نمايشگاه هاي بين المللي، اين اقدام را در راستاي تحقق ديپلماسي هنر و به منظور درك متقابل ملت هاي جهان مهم ارزيابي كرد.
شايان ذكر است در اين نمايشگاه كه تا 5 خردادماه برگزار خواهد بود، 10 نفر از مجسمه‌سازان و هنرمندان سفالگر ايراني آثار خود در دوسالانه فاين‌كرفت فرانسه به نمايش گذاشته اند كه مورد استقبال فروان بازديدكنندگان قرار گرفته است.
انجمن‌ هنرمندان سفالگر با حمايت و همكاري اداره كل هنرهاي تجسمي وزارت فرهنگ و ارشاد، سازمان ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري و سفارت ايران در پاريس در اين دوره حامي اين هنرمندان بوده اند.
سيام*3061**9121