نخستين يادواره شهداي ورزشكار درميان برگزار شد

بيرجند - ايرنا - نخستين يادواره شهداي ورزشكار شهرستان درميان روز پنجشنبه در محل گلزار شهداي گمنام شهر اسديه برگزار شد.

به گزارش ايرنا امام جمعه اسديه در اين آيين گفت: شهادت از جمله بالاترين نيكي ها در جامعه است و بالاتر از شهادت كار خيري وجود ندارد.
حجت الاسلام مصيب خزاعي افزود: شهدا زنده هستند و همه ما بايد از روح شهدا كمك بگيريم، براساس روايتي از پيامبر گرامي اسلام (ص) انبيا، علما و شهدا در روز قيامت انسان را شفاعت مي كنند.
وي بيان كرد: فتح خرمشهر نقطه عطفي در تاريخ كشور ماست و در اين فتح مجموعه بسيج، سپاه، ارتش و نيروهاي مردمي براساس دستور امام راحل مبني بر آزادسازي خرمشهر در كنار يكديگر قرار گرفتند كه باعث فتح خرمشهر شد.
امام جمعه اسديه گفت: امروز همه بايد در كنار يكديگر قرار بگيريم و اتحاد و انسجام خود را به منصه ظهور برسانيم و شعار ما مي توانيم را معنا و محقق كنيم.
وي با تاكيد بر اينكه امروز دشمنان اسم جنگ را مي برند ولي هيچ غلطي نمي توانند بكنند افزود: ما فرزندان آزادسازي خرمشهر و هشت سال دفاع مقدس هستيم و دشمن هيچ غلطي نمي تواند در برابر اراده ما بكند.
حجت الاسلام خزاعي بيان كرد: همچنان كه در هشت سال دفاع مقدس همه قشرها در كنار يكديگر قرار داشتند و با دفاع جانانه خود اين جنگ نابرابر را پيروزي رساندند، امروز هم لازم است همه قشرها در برابر توطئه هاي مختلف دشمنان مقاومت كنيم تا پيروز شويم.
شهرستان درميان 189 شهيد تقديم نظام و انقلاب كرده است.
7556*3028