115تن برنج در فروشگاه های شهروند با دستور تعزیرات به فروش رسید

تهران- ایرنا- مدیرعامل شركت خدماتی كالای شهروند گفت: با دستور تعزیرات حكومتی 115 تن برنج نامرغوب تشخیص داده شده از سوی این نهاد از قرار هر كیلو 10 هزار تومان در كمتر از هشت ساعت در فروشگاه های این مجموعه به فروش رسید.

به گزارش ایرنا، مسعود سریع القلم روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مدیركنترل كیفیت شركت شهروند در 29 اردیبهشت اعلام كرد كه برنج های تحویلی در تاریخ های 19 و 20 و22 اردیبهشت باید از سطح فروشگاه ها جمع آوری شود و بنده نیز بلافاصله دستور جمع آوری را دادیم.
وی افزود: این برنج ها كه در 40 فروشگاه شهروند توزیع شده بود جمع آوری و به انبارهای فروشگاه منتقل شد تا به تامین كننده مرجوع كنیم؛ جابجایی و ثبت اطلاعات این برنج ها در سامانه ها زمان بر بود و روند جمع آوری تا 31 اردیبهشت طول كشید و تنها در دو فروشگاه برنج ها در سطح فروش مانده بودند.
مدیرعامل شركت خدماتی كالای شهروند ادامه داد: در 31 اردیبهشت ماموران تعزیرات حكومتی به فروشگاه شهروند مراجعه كرده و این برنج را در سطح فروشگاه دیدند و با تشكیل پرونده قاضی با توجه به نامرغوب تشخیص دادن این برنج دستور به فروش آن به قیمت هر كیلو 10 هزار تومان داد از این رو برنج هایی كه در انبارهای فروشگاه بود به فروشگاه ها آورده شد و به قیمت كارشناسی اعلام شده به فروش رفت.
سریع القلم با بیان اینكه منتظر رای دادگاه هستیم گفت: به قاضی پرونده اطلاعات و مدارك مربوطه در خصوص نمونه برنج خریداری شده را تحویل داده ایم ضمن اینكه تامین كننده برنج ها نیز به دادگاه احضار شده اند و مساله در حال پیگیری است از این رو تا زمانی كه رای صادر نشده است اظهار نظری نمی كنیم.
وی تاكید كرد: وجود این نوع برنج ها در فروشگاه ها تخلف تامین كننده بوده است و ما بعد از اطلاع از وضعیت، موضوع را به تامین كننده اعلام كرده و مساله را با حساسیت پیگیری كردیم.
به گفته وی هم اكنون یك هزار شركت با فعالیت یك هزار و 500 نماینده تامین كننده اقلام فروشگاه های شهروند هستند.
سریع القلم خاطر نشان كرد: فروشگاه های شهروند امروز با سال های گذشته متفاوت است ضمن اینكه از پیشنهادها و انتقادها جهت توسعه خدمات رسانی به مردم استقبال می كنیم.
تهرام/8138//6139