خانواده هاي شهدا و ايثارگران سرمايه هاي ارزشمند نظام هستند

مهاباد- ايرنا- فرماندار مهاباد گفت: خانواده هاي معظم شهدا و ايثارگران از سرمايه هاي ارزشمند نظام اسلامي و انقلاب محسوب مي شوند.

به گزارش ايرنا، ايرج شجاعي روز پنجشنبه در ديدار با خانواده «حسن بايزيدي» از شهداي دوران دفاع مقدس افزود: جانبازان، شهدا و ايثارگران با فداكاري خود نظام و ملت را بيمه كردند و اگر مقاومت و جانفشاني آنان در دوران انقلاب اسلامي و دفاع مقدس نبود، دشمنان هر روز فكر حمله به ايران را در سر مي پروراندند.
وي با بيان اينكه احترام و تكريم خانواده‌هاي شهدا و ايثارگران از شاخص‌هاي اصلي سبك زندگي اسلامي است، اضافه كرد: تكريم خانواده شهدا و ايثارگران انقلاب اسلامي و ارزش هاي دفاع مقدس بر همگان واجب است و مسوولان بايد سنت ديد و بازديد از خانواده‌هاي شهدا و ايثارگران را سرلوحه فعاليت‌هاي خود قرار دهند.
وي با تاكيد بر حفظ ارزش‌هاي ايثار و شهادت در جامعه اسلامي بيان كرد: پيشرفت در حوزه هاي مختلف و امنيت و آرامش در اقصي نقاط ميهن عزيزمان را مديون و مرهون ايثارگري ها و فداكاري هاي شهدا و ايثارگران عزيز هستيم.
فرماندار مهاباد اضافه كرد: ديدار با خانواده شهدا مايه دلگرمي مسوولان و يك افتخار بسيار بزرگ براي ما به شمار مي رود زيرا ديدار از آنان براي ما بركت و سبب فعاليت بيشتر در رسيدگي به امور و حل مشكلات مردم مي شود.
شجاعي در اين بازديد روحيه بالاي خانواده شهدا و جانبازان را بسيار ارزشمند دانست و يادآور شد: اين روحيه براي همه ما عبرت انگيز است و بايد الگويي براي جوانان ما باشد.
امروز همچنين به مناسبت سالروز آزاد سازي خرمشهر مسوولان مهاباد با «جعفر ايازي» جانباز 15 درصد دوران دفاع مقدس و نويسنده كتاب 'كتاب نوهد تا خرمشهر' با موضوع خاطره هاي هشت سال دفاع مقدس و شرحي بر عمليات بيت المقدس ديدار كردند.
به گزارش ايرنا در اين ديدارها امام جمعه مهاباد، دادستان، جمعي از فرماندهان سپاه و نيروي انتظامي و مسوولان اجرايي اين شهرستان حضور داشتند.
حسن بايزيدي از يگان بسيج عشاير منگور مهاباد مرداد ماه سال 1369 در منطقه محمود آباد شمالغرب كشور و بر اثر درگيري با گروه هاي ضد انقلاب شهيد شد.
جعفر ايازي نيز جانباز 15 درصد مهابادي مهرماه سال 1359 در منطقه عملياتي خرمشهر و در دفاع از ميهن اسلامي به درجه جانبازي نايل شد.
مهاباد با 237 هزار نفر در جنوب آذربايجان غربي قرار دارد و 765 شهيد را تقديم انقلاب اسلامي كرده است.
9903/6185/3072