100 كيلومتر از راه هاي روستايي اردستان نيازمند آسفالت است

كاشان - ايرنا - سرپرست اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي اردستان گفت: 100 كيلومتر از راه هاي روستايي اين شهرستان نيازمند آسفالت است كه اجراي آن نزديك به 35 ميليارد ريال اعتبار نياز دارد.

مرتضي صادقي روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: 550 كيلومتر از راه روستايي شهرستان اردستان آسفالت است كه يك پنجم آن روكش آسفالت نياز دارد و 20 روستاها را زير پوشش قرار مي دهد.
وي بيان كرد: بر اين اساس مرمت و روكش آسفالت 38 كيلومتر راه روستايي با آسفالت چيپ سيل يا آسفالت سرد در سال جاري انجام خواهد شد كه در اين راستا بخشي از مصالحي كه نياز داريم، در مكان هاي مورد نظر تخليه شده است.
سرپرست اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي اردستان اضافه كرد: جاده روستاهاي عباس آباد، فسخود، خشك آباد، خرم آباد، طوران و طرح كشاورزي شهيد رجايي از مسيرهاي مورد نظر هستند كه با اعتباري افزون بر 15 ميليارد ريال آسفالت خواهند شد.
وي همچنين از امضاي قرارداد آسفالت 4.5 كيلومتري باند دوم زواره به اردستان خبر داد و عنوان كرد: اين طرح با اختصاص 10 ميليارد ريال از محل اعتبارهاي ملي انجام خواهد شد.
صادقي ادامه داد: با توجه به پيگيري هاي مسوولان شهرستان و سفر معاون وزير راه و شهرسازي و رييس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي به اردستان، موافقت روكش آسفالت 50 كيلومتر راه روستايي دريافت و اعتبار آن از سوي سازمان تامين شده كه در انتظار تعيين پيمانكار واجد شرايط هستيم.
وي افزود: جاده ترانزيت از محور راهدارخانه فران تا حوزه راهداري نائين با مبلغ 210 ميليارد ريال از محل اعتبارهاي ملي با استفاده از آسفالت بازيافت مرمت و بازسازي مي شود.
وي از لكه گيري جاده اصفهان اردستان در مجاور روستاهاي باقرآباد و بقم نيز خبر داد و تشريح كرد: مرحله ششم مناقصه روكش آسفالت جاده درباغ به زواره هفته آينده برگزار و از اعتبارهاي سفر رييس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور انجام خواهد شد كه با اجراي آن بيشتر مشكلات راه هاي روستايي اردستان برطرف خواهد شد.
صادقي در مورد اعتبارهاي تملك دارايي ها نيز گفت: در زمينه تعمير و نگهداري راه ها مبلغ 9 ميليارد ريال اختصاص داده شده بود كه مبلغ 2 ميليارد و 170 ميليون ريال آن محقق شده، در حوزه راه روستايي مبلغ يك ميليارد ريال از اعتبارهاي سال 96 تخصيص يافته، مبلغ هفت ميليارد ريال اوراق سال 1400 نيز از محل اعتبارهاي معاونت روستايي اختصاص يافته و از اعتبار يك ميليارد ريالي برطرف كردن نقاط حادثه خيز نيز مبلغ 200 ميليون ريال تخصيص داده شده است.
به گفته وي، شهرستان اردستان داراي چهار راهدارخانه زواره، فران، زفرقند و بقم است كه در اين ميان زواره كد دارد.
اين شهرستان 42 هزار نفري با برخورداري از 2 هزار كيلومتر راه همسنگ، 141 آزادراه و 100 كيلومتر جاده ترانزيت در فاصله نزديك به 118 كيلومتري شمال شرقي اصفهان واقع است.
7431/8123