115تن برنج در فروشگاه هاي شهروند با دستور تعزيرات به فروش رسيد

تهران- ايرنا- مديرعامل شركت خدماتي كالاي شهروند گفت: با دستور تعزيرات حكومتي 115 تن برنج نامرغوب تشخيص داده شده از سوي اين نهاد از قرار هر كيلو 10 هزار تومان در كمتر از هشت ساعت در فروشگاه هاي اين مجموعه به فروش رسيد.

به گزارش ايرنا، مسعود سريع القلم روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مديركنترل كيفيت شركت شهروند در 29 ارديبهشت اعلام كرد كه برنج هاي تحويلي در تاريخ هاي 19 و 20 و22 ارديبهشت بايد از سطح فروشگاه ها جمع آوري شود و بنده نيز بلافاصله دستور جمع آوري را داديم.
وي افزود: اين برنج ها كه در 40 فروشگاه شهروند توزيع شده بود جمع آوري و به انبارهاي فروشگاه منتقل شد تا به تامين كننده مرجوع كنيم؛ جابجايي و ثبت اطلاعات اين برنج ها در سامانه ها زمان بر بود و روند جمع آوري تا 31 ارديبهشت طول كشيد و تنها در دو فروشگاه برنج ها در سطح فروش مانده بودند.
مديرعامل شركت خدماتي كالاي شهروند ادامه داد: در 31 ارديبهشت ماموران تعزيرات حكومتي به فروشگاه شهروند مراجعه كرده و اين برنج را در سطح فروشگاه ديدند و با تشكيل پرونده قاضي با توجه به نامرغوب تشخيص دادن اين برنج دستور به فروش آن به قيمت هر كيلو 10 هزار تومان داد از اين رو برنج هايي كه در انبارهاي فروشگاه بود به فروشگاه ها آورده شد و به قيمت كارشناسي اعلام شده به فروش رفت.
سريع القلم با بيان اينكه منتظر راي دادگاه هستيم گفت: به قاضي پرونده اطلاعات و مدارك مربوطه در خصوص نمونه برنج خريداري شده را تحويل داده ايم ضمن اينكه تامين كننده برنج ها نيز به دادگاه احضار شده اند و مساله در حال پيگيري است از اين رو تا زماني كه راي صادر نشده است اظهار نظري نمي كنيم.
وي تاكيد كرد: وجود اين نوع برنج ها در فروشگاه ها تخلف تامين كننده بوده است و ما بعد از اطلاع از وضعيت، موضوع را به تامين كننده اعلام كرده و مساله را با حساسيت پيگيري كرديم.
به گفته وي هم اكنون يك هزار شركت با فعاليت يك هزار و 500 نماينده تامين كننده اقلام فروشگاه هاي شهروند هستند.
سريع القلم خاطر نشان كرد: فروشگاه هاي شهروند امروز با سال هاي گذشته متفاوت است ضمن اينكه از پيشنهادها و انتقادها جهت توسعه خدمات رساني به مردم استقبال مي كنيم.
تهرام/8138//6139