بيست و دومين كتابخانه اهدايي خيران در مهاباد راه اندازي شد

مهاباد- ايرنا- مسوول كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان مهاباد گفت: بيست و دومين كتابخانه اهدايي خيران اين شهرستان در روستاي «كاني سيب» راه اندازي شد.

افسانه بازيار روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: اين كتابخانه در مدرسه اين روستا و در قالب طرح «بخوانيم و ببخشيم» كه از سه سال قبل در اين شهرستان اجرا شده، افتتاح شد.
وي افزود: در قالب طرح «بخوانيم و ببخشيم» خيران و دوستداران مطالعه، پس از خواندن كتاب براي ترويج اين فرهنگ آن را به ديگران نيز اهدا مي كنند.
«بازيار» با اشاره به اينكه اين كتابخانه توسط «سهيلا محمدي» خير و نويسنده اهل سنندج تجهيز شد، افزود: 120 جلد كتاب در موضوعات مختلف و جذاب براي استفاده دانش آموزان اين روستا خريداري شده است.
مسوول كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان مهاباد اظهار داشت: اولويت راه اندازي كتابخانه هاي روستايي براي مناطق محروم و كم برخوردار تعريف شده است.
«بازيار» با بيان اينكه تاكنون در 21 روستاي محروم اين طرح اجرا شده است، بيان كرد: در طرح «بخوانيم و ببخشيم»، كتابخانه ها با همكاري آموزش و پرورش در محيط مدارس روستايي اجرا مي شود و در آينده نزديك چندين روستاهاي محروم بخش خليفان مهاباد نيز صاحب كتابخانه مي شود.
به گزارش ايرنا، روستاي كاني سيب از توابع بخش خليفان مهاباد بيش از 400 نفر جمعيت و 50 دانش آموز مقطع ابتدايي دارد.
مهاباد با 237 هزار نفر جمعيت و 6 كتابخانه عمومي در جنوب آذربايجان غربي قرار دارد.
9903/6185/3072