حذف نقاط حادثه ‌خيز براي كاهش تصادفات رانندگي ضروري است

تبريز- ايرنا -معاون هماهنگي امور عمراني استاندار آذربايجان‌ شرقي با تاكيد بر ضرورت اصلاح يا حذف نقاط حادثه‌ خيز تاثير در راستاي ارتقاي ايمني و كاهش حوادث ترافيكي، گفت: توجه به بافت فرهنگي مناطق در ايجاد راهكارهاي ترافيكي ضروري است.

جواد رحمتي روز پنجشنبه در جلسه شوراي هماهنگي ترافيك شهرهاي استان و كميته ايمني حمل و نقل درون شهري، با اشاره به اينكه 75 درصد عامل تصادفات، انساني است، افزود: براي همگاني كردن آموزش فرهنگ‌سازي ترافيك و رانندگي كه از ضرورت‌هاست، بايد از همه ابزارها، امكانات و نيروهاي تأثيرگذار بهره گرفت.
وي ارائه برنامه‌هاي آموزشي مشخص در راستاي فرهنگ‌سازي متناسب با بافت اجتماعي و فرهنگي شهرها را ضروري دانست.
رحمتي با اشاره به اينكه اطلس تصادفات تبريز حاوي اطلاعاتي از قبيل نوع تصادف، محل دقيق و تلفات ناشي از آن تهيه شده است، اصلاح و رفع نقاط حادثه‌خيز را اولويت مسئولان حوزه ترافيكي عنوان كرد.
وي همچنين با تاكيد بر استانداردسازي علائم، تجهيزات و راه، اضافه كرد: شهرداري بايد هرچه سريع‌تر موضوع دست ‌فروشان را كه يكي از عوامل ايجاد و كندي ترافيك به ويژه در مركز شهر است پيگيري و با در نظر گرفتن معيشت اين قشر با تعيين مكان‌هايي ويژه، نسبت به سامان‌دهي آنان اقدام كند.
اصغر آدي بيگ، مديرعامل سازمان حمل و نقل و ترافيك شهرداري تبريز هم با اشاره به كسب رتبه اول كاهش تلفات جاني كشور در استان آذربايجان شرقي، گفت: در سال 98 با شعار فرهنگ سازي شهري 40 دوربين پلاك‌خوان در رينگ سلامت تبريز و 20 دوربين نظارتي به‌ويژه در شهرك‌هايي كه تردد خودرو زياد است نصب و تمامي عابرگذرهاي مصوب تا آخر سال اجرا مي‌شود.
6120/3071