سردار فدوی: امروز دشمنان در برابر ایران موضع دفاعی گرفته اند

شهرری ـ ایرنا ـ جانشین فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینكه ایران اسلامی در مقابل دشمنان به هیچ عنوان منفعل نیست، گفت: امروز دشمنان با صدای بلند اعتراف می كنند كه در مقابل جمهوری اسلامی ایران موضع دفاعی گرفته اند.

به گزارش ایرنا، سردار علی فدوی روز پنجشنبه در مراسم بزرگداشت آزادسازی خرمشهر در حرم امام خمینی(ره) اظهار داشت: دشمنان ملت بزرگ ایران به سركردگی آمریكا با حضور در منطقه به دنبال ایجاد قدرتی برای بازدارندگی انقلاب اسلامی هستند.
وی با بیان اینكه هرگز به اندازه حال حاضر ابرقدرت های جهان در مقابل اراده ملت ایران احساس ضعف نكرده بودند عنوان كرد: وحدت كلمه و اتحاد مهمترین رمز پیروزی ایرانیان در مقابل مستكبران است.
فدوی ادامه داد: ملت بزرگ ایران با رعایت پیش شرط های الهی از جمله اتحاد، تقوا و فرمانبرداری محض از ولایت توانستند در برهه های مختلف تاریخی وعده های الهی را تحقق ببخشند و دشمنان تا دندان مسلح را در طول هشت سال جنگ تحمیلی و 40 سال گذشته به زانو در آورند.
وی در ادامه به استمرار دشمنی های كشورهای استكباری جهان با ملت بزرگ ایران اشاره كرد و افزود: امروز میزان دشمنی ها وسیع تر و پیچیده تر شده است، دشمنان در گذشته با تیر و اسلحه در مقابل ما بودند ولی امروز با استفاده از وسایل ارتباط جمعی و فضای مجازی در خانه های مردم نفوذ كرده اند.
فدوی یادآور شد: با تمام كارشكنی ها و توطئه های دشمنان، ملت ایران با اراده مستحكم تر از قبل به راه خود در محور توحید، اسلام و ولایت ادامه خواهند داد به طوری كه امروز بسیاری از ملت های آزاده منطقه همراه نظام اسلامی ایران شده اند.
وی اضافه كرد: ملت های لبنان، سوریه ، عراق و یمن با ادامه دادن راه ملت ایران و رعایت پیش شرط ها الهی از جمله اتحاد و تقوا به دنبال پیروزی و تحقق وعده های خداوند در كشورشان هستند.
فدوی با بیان اینكه امروز جوانان ایران اسلامی با اراده قوی تر مسیر شهیدان هشت سال دفاع مقدس را طی می كنند افزود: جوانان مومن و انقلابی ایران اسلامی امروز بدون آنكه امام خمینی(ره) و شهیدان را ببینند هزاران كیلومتر آن سوی مرزها توانستند دشمنان اسلام را یكی پس از دیگری از بین ببرند.
مراسم بزرگداشت آزادسازی خرمشهر و تجدید میثاق با آرمان های بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه با حضور سردارعلی فدوی جانشین فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران به همراه جمعی از سرداران، امیران و فرماندهای ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و ایثارگران و جانبازان هشت سال دفاع مقدس در حرم امام راحل برگزار شد.
آزادسازی خرمشهر با اجرای عملیات بیت المقدس در روز سوم خرداد سال 1361 عملی شد كه از لحاظ نظامی نقطه عطفی در تاریخ جنگ ایران و عراق شناخته می‌شود و به همین دلیل از آن روز به عنوان نمادی از پیروزی، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن یاد می‌شود.
شورای عالی انقلاب فرهنگی سوم خرداد را به عنوان روز مقاومت، ایثار و پیروزی در تقویم رسمی ایران نامگذاری كرده ‌است.
3218//6139