مهمترین ویژگی دفاع مقدس مردمی بودن آن است

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: مهمترین ویژگی دفاع مقدس مردمی بودن آن است و اگر امروز هم مردم را وارد صحنه كنیم بسیاری از مشكلات ما حل می شود و مسئولان باید این موضوع مهم را مورد توجه قرار دهند.

علیرضا رزم حسینی روز پنجشنبه در مراسم گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر در مجتمع آیه های مشهد افزود: نباید به سادگی از آرمانهای شهدا كوتاه بیائیم و برای همین باید مردم را توانمند و اقتصاد را مردمی كنیم و قدرت اقتصادی را افزایش دهیم.
وی با بیان اینكه در دوران دفاع مقدس فرماندهان و رزمندگان ما اراده خود را بر دشمن تحمیل كردند ادامه داد: در هشت سال جنگ تحمیلی با امكانات كم در برابر دشمن جنگیدیم در حالی كه همه كشورها علیه ایران اسلامی بودند ولی رزمندگان با ایمان راسخ، اراده خود را بر آنها تحمیل كردند.
استاندار خراسان رضوی گفت: در دوران معاصر و تا قبل از دفاع مقدس هر وقت دشمن به ما حمله كرد قسمتی از خاك خود را از دست دادیم ولی نظام جمهوری اسلامی با رهبری ولایت فقیه توانست در برابر دشمن بایستد و حتی یك وجب از خاك خود را از دست ندهد.
رزم حسینی افزود: صداقت مسئولان با مردم و اتحاد و همراهی با نظام از جمله ویژگیهایی بود كه در دوران دفاع مقدس فراوان دیده می شد و امروز هم به همین ویژگیها نیازمندیم.

* آزادی خرمشهر سرنوشت جنگ را عوض كرد
فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: اگر بخواهیم مصداق مقاومت در عین مظلومیت را از نظر مادی پیدا كنیم باید سراغ خرمشهر برویم كه با آزادسازی و فتح آن توسط رزمندگان سرنوشت جنگ عوض شد.
سردار یعقوبعلی نظری افزود: اگر بخواهیم به سراغ اوج افتخار در كشورمان برویم باز هم باید از خرمشهر یاد كنیم و اگر بخواهیم از اوج پیروزی یاد كنیم باز هم باید نامی از خرمشهر را بر زبان جاری كنیم.
او ادامه داد: با توجه به شرایط كنونی نیازمند پاسداشت این مقطع از تاریخ هستیم و امیدواریم این بزرگداشتها و برگزاری این نشستها و مراسم باعث تقویت هر چه بیشتر مقاومت ما شود.
خرمشهر روز سوم خرداد 1361 در عملیات بیت المقدس از اشغال رژیم بعث حاكم بر عراق آزاد شد.
1922/7507