انديشه هاي امام خميني به نسل جوان معرفي شود

قم - ايرنا - فرماندار قم گفت: هدايت و آشنايي نسل جوان با انديشه ها و آرمان هاي امام خميني و انقلاب اسلامي ضروري است، از اين رو بايد بيش از گذشته در تبليغات شهري به معرفي آرمان هاي والاي امام راحل و انقلاب پرداخته شود.

به گزارش ايرنا، مرتضي حيدري روز پنجشنبه در جلسه ستاد بزرگداشت «سالگرد ارتحال حضرت امام خميني، قيام خونين يوم الله 15 خرداد و راهپيمايي روز جهاني قدس» با تاكيد بر برگزاري هرچه باشكوه تر بزرگداشت ارتحال امام خميني و يوم الله 15 خرداد در قم افزود: بايد فضاسازي شهري در اين ايام جدي تر پيگيري شود و تمام دستگاه هاي دولتي در اين زمينه مشاركت داشته باشند.
حضرت امام خميني رهبر فقيد جمهوري اسلامي ايران، در 14 خرداد سال 1368 رحلت كردند و حضرت آيت الله خامنه اي به عنوان رهبري در اين روز انتخاب شدند.
15 خرداد سال 1342 سرآغاز نهضت اسلامي به رهبري امام خميني است كه در جريان اين رويداد مهم تاريخي شمار زيادي از مردم، روحانيان و طلبه ها به دست عمال رژيم پهلوي به شهادت رسيدند.
وي در بخش ديگر سخنان خود، با تاكيد بر برگزاري راهپيمايي باشكوه روز جهاني قدس گفت: پيش از روز جهاني قدس، بايد بحث هاي تبييني و اثرهاي اين راهپيمايي به ابتكار حضرت امام خميني كه باعث شده دشمنان روزبه روز در انزوا قرار بگيرند، براي مردم بازگو شود.
حيدري با بيان اين كه هر سال برگزاري راهپيمايي روز جهاني قدس با ابتكارها و نوآوري هايي همراه باشد، تصريح كرد: روز جهاني قدس، از روزهاي آرماني ما است كه ان شاءالله منجر به آزادي قدس شريف خواهد شد.
امام خميني در 16 مرداد 1358 در اقدامي هوشمندانه آخرين جمعه ماه مبارك رمضان را به عنوان «روز جهاني قدس» نامگذاري كردند و اين روز را روز مقابله مستضعفان با مستكبران دانستند و از مسلمانان جهان خواستند همبستگي خود را براي حمايت از حقوق قانوني مردم مسلمان فلسطين به نمايش بگذارند.

* نمايشگاه دائمي معرفي زندگي امام خميني در بيت امام راحل
رئيس كميسيون فرهنگي، ورزشي و اجتماعي شوراي اسلامي شهر قم نيز در اين جلسه با بيان گزارشي از فعاليت هاي اين شورا درباره مناسبت هاي مطرح شده در اين جلسه گفت: يك نمايشگاه دائمي به منظور معرفي زندگي و انديشه هاي امام خميني، توسط سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قم، راه اندازي شده است.
حسن مالكي نژاد خاطرنشان كرد: اين نمايشگاه تصويري به چهار زبان فارسي، اردو، عربي و انگليسي در 40 قاب است كه بازديدكنندگان با نصب نرم افراز مرتبط با آن مي توانند موضوع هاي عنوان شده در اين قاب ها را از طريق تلفن همراه نيز به صورت تصويري مشاهده كنند.
وي همچنين از نصب يك اِلمان درباره امام راحل در مقابل منزل قديمي ايشان در قم در يك ماه آينده خبر داد و گفت: ميداني نيز در تقاطع عمارياسر و 15 خرداد به نام «رزمندگان اسلام» نامگذاري شده است.
در اين جلسه؛ برخي از اعضاي شورا به بيان ديدگاه ها، نظرها و پيشنهادهاي خود در رابطه با موضوع هاي مطرح شده در جلسه پرداختند.
7406/ 1175