اقتدار جهانی انقلاب دشمنان نظام را سردرگم كرد

یزد - ایرنا - جانشین مركز مطالعات ستاد كل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی گفت: دشمنان نظام در برابر اقتدار و ایستادگی مردم ایران و جبهه مقاومت دچار سردرگمی شدند و آنها روز به روز در منظر جهانیان ذلیل و خوارتر می شوند.

به گزارش ایرنا، سرتیپ حسن رستگار پناه روز پنجشنبه در یادواره شهدای عملیات بیت المقدس و سالروز شهادت سرتیپ سید حسین فیض اردكانی در مسجد روضه محمدیه یزد، افزود: استكبار برای جلوگیری از توسعه انقلاب از تمام اهرم ها استفاده می كند و به حول قوه الهی در تمامی عرصه ها متحمل شكست شد.
وی با اشاره به اینكه دشمن می خواهد در عرصه اقتصادی و روانی به توطئه های خود علیه نظام ادامه دهد، اظهار داشت: تاریخ انقلاب گویای این موضوع است كه دشمن در اهداف خود به خاطر هوشیاری و ولایتمداری مردم موفق نمی شود.
این یادگار هشت سال دفاع مقدس تصریح كرد: اگر در برخی زمینه ها و مدیریت ها مشكلاتی در جامعه وجود دارد، ولی این مسائل می گذرد و انقلاب با تكیه بر ایمان، بصیرت و درایت به راه خود و تحقق اهداف نظام ادامه می دهد.
رستگارپناه به تحولات 40 سال اخیر در ابعاد سیاسی، فرهنگی و دسایس استكبار جهانی اشاره كرد و یادآور شد: امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری با هدایت های خود و همراهی مردم راه عزت را برای ما هموار كردند و به توفیق بزرگ می رسیم.
وی به عملیات بیت المقدس در آزاد سازی خرمشهر اشاره كرد و گفت: رزمندگان جانبركف اسلام با دستان خالی ولی با تكیه بر ایمان با همبستگی و روحیه دینی و انقلابی موجب شكست دشمنان شدند.
جانشین مركز مطالعات ستاد كل نیروهای مسلح همچنین یاد و خاطره شهید صدوقی (ره) و شهید فیض اردكانی را گرامیداشت و افزود: باید برای تداوم زبونی استكبار در مسیر شهیدان انقلاب حركت كنیم .
رستگارپناه خاطر نشان كرد: نظام اسلامی فرزندانی همانند سردار قاسم سلیمانی تربیت كرد كه دشمنان به قدرت او اذعان دارند و توطئه هایشان برای مخدوشن كردن نام سپاه پاسداران به جایی نمی رسد.
آیت الله محمد صدوقی نماینده سابق حضرت امام و امام جمعه سابق یزد دهم رمضان سال 1361 توسط منافقان كوردل پس از اقامه نماز جمعه در مسجد ملا اسماعیل یزد به شهادت رسید.
همچنین سید حسین فیض اردكانی از جانبازان هشت سال دفاع مقدس بود كه ششم خرداد 97 پس از تحمل سال‌ها درد و رنج ناشی از مجروحیت ، دعوت حق را لبیك گفت و به همرزمان شهیدش پیوست.
وی از رزمندگان فعال دوران جنگ تحمیلی بود كه پس از پایان جنگ خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران را به‌عنوان مشاور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در كارنامه خود دارد.
به گفته سرتیپ رضا هدایتی مدیركل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس یزد، مردم این استان در عملیات فتح خرمشهر 130 شهید تقدیم انقلاب كردند.
آزادسازی خرمشهر یكی از مهم‌ترین اهداف عملیات بیت المقدس در جنگ ایران و عراق بود كه پس از 578 روز اشغال در روز سوم خرداد سال 1361 صورت گرفت.
استان یزد سه هزار و 850 شهید تقدیم انقلاب اسلامی كرده است.
7536/ 2047/