410 هزار میلیارد ریال به طرح های سفر رییس جمهوری تخصیص یافت

قزوین – ایرنا - رئیس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه و بودجه كشور گفت: رییس جمهوری در دولت یازدهم به 31 استان سفر كرده اند كه تاكنون 410 هزار میلیارد ریال به طرح های مصوب و ابلاغ شده در سطح كشور تخصیص یافته است.

به گزارش ایرنا علی اكبر حاجی محمدی روز پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان قزوین افزود: مجموع اعتبارات طرح های مصوب در سفر ریاست جمهوری به 31 استان كشور 250 هزار میلیارد ریال ابلاغ شده بود كه تا به امروز بنا به دلایلی 410 هزار میلیارد ریال تخصیص داده شده است.
وی افزود:این اعتبارات در برخی استان ها بالای 100 درصد تخصیص داشته و در برخی از استان های دیگر هنوز به تخصیص 100 درصد نرسیده است.
حاجی محمدی با بیان اینكه در مجموع طی سال های اخیر حركت كشور رو به رشد بوده است، خاطر نشان ساخت: سال گذشته 544 هزار میلیارد ریال به طرح های عمرانی در سطح كشور تخصیص یافت كه 210 هزار میلیارد ریال آن نقدی بوده است.
این مسئول افزود: این در حالی است كه در سال 91 آخرین سال تخصیص دولت دهم 130 هزار میلیارد ریال به طرح های عمرانی در سطح كشور اختصاص یافته بود.
وی گفت: در این سالها با تمامی فشارهای دشمنان همواره اعتبارات عمرانی را افزایش داده و حركت به سمت رشد و تعالی داشته ایم.
رئیس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه و بودجه كشور گفت: تاكنون 670هزار میلیارد ریال از اوراقی كه در اختیار دستگاه ها و پیمانكاران سررسید شده بود تسویه شد تا اعتبار دولت، مجلس شورای اسلامی و حاكمیت حفظ شود.
حاجی محمدی با اشاره به وضعیت اقتصادی نامناسب كشور افزود: در این راستا لایحه قانون بودجه با پیش بینی فروش یك میلیون و 500 هزار بشكه به مجلس ارسال شد ولی امیدواریم قیمت فروش نفت افزایش یابد.
این مسئول اضافه كرد:درآمدهای كشور از طریق فروش نفت، مالیات، عوارض، گمرك و ... تامین می شود كه با توجه به جنگ اقتصادی دشمنان دچار مضایقی شده اند و باید خود را با این شرایط وفق دهیم.
حاجی محمدی ادامه داد:همه باید در این شرایط ضمن اتحاد و همدلی و كنار گذاشتن منافع حزبی و جناحی به منافع ملی فكر كرده و با چاره اندیشی مجلس شورای اسلامی و دولت تحت رهنمودهای مقام معظم رهبری از این مقطع سخت و دشوار عبور نماییم.
رئیس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه و بودجه كشور گفت:ایران اسلامی در تاریخ پرافتخار 2500 ساله خود از سختی های بسیار زیادی عبور كرده است و قطعا با رفع ضعف ها و تقویت تصمیم گیری ها نیز از این شرایط دشوار گذر خواهیم نمود.
6101