دنيا طلبي انسان ها زمينه ساز انكار قيامت مي شود

قزوين - ايرنا - نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه قزوين دنيا طلبي انسان ها را زمينه ساز انكار قيامت دانست و گفت: انسان‌هاي دنيا طلب براي اينكه به هر گناهي مشغول شوند و مسئوليتي را نپذيرند به انكار قيامت روي مي‌آوردند و بهانه جويي مي‌كنند.

به گزارش ايرنا و به نقل از دفترنماينده ولي فقيه در قزوين، آيت‌الله عبدالكريم عابديني روز پنجشنبه در جلسه تفسير قرآن كريم در مسجد امام خميني(ره) با بيان اينكه آفرينش و خلقت بدون هدف و مقصد نيست، افزود: شايد كساني مطرح كنند چگونه فردي كه مي‌ميرد و پس از هزاران سال استخوان‌هايش پوسيده و از بين مي‌رود دوباره زنده خواهد شد؟ بايد از اين افراد سوال كرد چرا به آفرينش ابتدايي خود توجه نكرديد كه از معاد و زندگي دوباره متعجب مي‌شويد؟
وي ادامه داد: خداي متعال در پاسخ به اين اشكال تراشان آفرينش دوباره انسان مي‌فرمايد 'گويا اين افراد فراموش كرده اند كه ما در ابتدا آنها را از هيچ آفريديم' و مي‌گويد 'چه كسي مي‌خواهد اين استخوان‌هاي پراكنده را جمع كرده و زنده كند؟ پيامبر ما بگو خدا هر زماني اراده كند هرچيزي به وجود آيد، ايجاد مي‌شود و اگر اراده كند چيزي نابود شود در همان لحظه از بين خواهد رفت'.
امام جمعه قزوين با اشاره به آيه 4 سوره يونس تاكيد كرد: در اين آيات آمده است 'همه شما به سوي خدا بازمي‌گرديد و پاداش انسان‌هاي شايسته و مجازات انسان‌هاي معاند و كافر را نيز خواهد داد'.
آيت الله عابديني ادامه داد: خداوند در سوره طه مي‌فرمايد 'ما شما را از زمين خلق كرديم و به زمين برمي‌گردانيم و براي بار ديگر شما را از زمين برمي‌خيزانيم، ما همه اين موارد را براي فرعون بيان كرديم اما او به حضرت موسي (ع) گفت كه تو آمده اي تا مرا از سرزمين خودم بيرون كني'.
نماينده ولي‌فقيه در استان با اشاره به آيات سوره مومنون نيز تصريح كرد: در اين آيات آمده است 'اي مردم اگر به برپايي قيامت و زنده شدن مردگان شك داريد به اين فكر كرده ايد كه آيا ما شما را از خاك آفريديم و سپس شما تبديل به نطفه، علقه، مضغه شديد و سپس شما را در ارحام مادرانتان مستقر كرديم و پس از گذشت مدتي به نوزادي زنده تبديل شديد. آيا هيچ زماني به اين فكر كرده ايد كه از خاك، نوزادي زنده آفريديم؟'
به گفته وي، در قرآن كريم مي‌خوانيم 'قيامت خواهد آمد و خداوند همه كساني كه در قبر هستند را زنده كرده و از قبر خارج مي‌كند'.
نماينده ولي ‌فقيه در استان اضافه كرد: در سوره قيامت مي‌خوانيم 'آيا انسان گمان مي‌كند كه ما استخوان‌هاي بدن او را جمع نكرده و او را زنده نمي‌كنيم؟ بلكه ما سر انگشتان او را مثل روز اول مي‌آفرينيم'.
6012/8054