ابر و باد و باران شمال و شرق خوزستان را فرا می گیرد

اهواز - ایرنا - اداره کل هواشناسی خوزستان، احتمال رشد ابر، رگبار پراکنده و تندباد لحظه ای را از فردا تا اواسط هفته آینده برای شمال شرق، شمال و شرق استان پیش بینی کرده است.

بر اساس گزارش اداره کل هواشناسی خوزستان، از عصر فردا تا اواسط هفته آینده مجددا شاهد افزایش شاخص های ناپایداری به ویژه در مناطق شمال شرقی، شمالی و شرق استان خواهیم بود.
احتمال رشد ابر، رگبار پراکنده و رعد و برق و تندباد لحظه ای از بعد از ظهر تا اوایل شب به ویژه در این مناطق وجود دارد.
آسمان استان تا 24 ساعت آینده صاف تا کمی ابری و در مناطق غربی و جنوبی و مرکزی همراه با وزش باد قابل ملاحظه و احتمال گرد و غبار محلی پیش بینی می شود.
همچنین در شبانه روز گذشته آبادان با 41 درجه سانتیگراد گرم ترین و ایذه با 16 درجه سانتیگراد خنک ترین نقطه استان گزارش شده است. حداکثر دمای اهواز نیز 21 و حداقل آن 25 درجه سانتیگراد است.
طبق پیش بینی های هواشناسی خوزستان، امروز هوای آبادان، اهواز، امیدیه، رامهرمز، شوشتر، ماهشهر و آغاجاری به 41 درجه سانتیگراد می رسد. همچنین فردا حداکثر دمای آبادان، اهواز، امیدیه، و آغاجاری با یک درجه افزایش به 42 درجه سانتیگراد خواهد رسید.
اردیبهشت ماه امسال شاهد تغییرات دمایی در استان بودیم. به گفته مدیرکل هواشناسی خوزستان، اوایل اردیبهشت کاهش دما در 27 سال گذشته بی سابقه بوده و همه ایستگاه های هواشناسی استان سوم اردیبهشت بین 0.4 تا 2.8 درجه سانتیگراد را نشان داده اند.
دمای اهواز 24 اردیبهشت به 44 درجه سانتیگراد رسیده بود.

9754/6002