۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
کد خبر 83325124
۰ نفر
شب قدر فرصتي تكرار نشدني براي عفوخواهي

خرم آباد - ايرنا - يك كارشناس مسائل مذهبي گفت: شب قدر شب تثبيت تقديرها، عفو خواهي و فرصتي تكرار نشدني براي اميدواري به بخشش ذات بي همتا است.

حجت الاسلام محمد بيرانوند روز پنجشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: ماه رمضان را از اين جهت بهترين مي دانند كه ماه خداوند و شب هاي قدر آن از منزلت ويژه اي برخوردار است.
وي اظهار داشت: شب قدر به اين جهت 'قدر' ناميده شده، كه جميع مقدرات بندگان طي تمام سال در آن شب تعيين مي شود و مصداق آن در آيات 3 و 4 سوره «دخان» است.
وي با اشاره به روايات ديني در خصوص شب هاي قدر گفت: شب هاي قدر فرصتي براي بازگشتن به سوي حضرت حق، توبه كردن از گناهان و پيمودن راه درست است كه آزادي روح آدمي از ويژگي هاي آن محسوب مي شود.
اين كارشناس مسائل مذهبي ادامه داد: انسان در لحظه لحظه زندگي اش هدف وسوسه ها است و خداوند اراده كرده در شب قدر اين سلطه و سيطره را از شياطين بگيرد و براي بندگاني كه به او روي آورده اند، فرصت عروج فراهم آورد.
حجت الاسلام بيرانوند شب‌هاي قدر را هنگامه ي تزكيه و تهذيب نفس در پرتو عنايات الهي دانست و افزود: در اين شب ها اعمالي وجود دارد كه يكي از آنها قرآن به سر گرفتن است به نحوي كه مؤمنان روزه دار در ماه خدا، و در خانه خدا، كتاب خدا را، مي گشايند و بر سر مي گيرند و آن را شفيع خود قرار مي دهند.
وي با تاكيد بر قرادت دعاي جوشن كبير در شب قدر گفت: شب هاي قدر فرصت مناسبي براي درخواست عقل كامل، فرزنداني صالح و سر انجام نيك از خداوند متعال است تا با اجابت اين دعاها سال سرشار از موفقيت را براي خود و جامعه رقم بزنيم.
7269/6060