۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۶
کد خبر: 83325113
۰ نفر
عكس پلنگ، كار دست رئيس محيط زيست فسا داد

شيراز - ايرنا - رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان فسا به علت آنچه سهل انگاري در انجام وظيفه و تشخيص نادرست در شناسايي عكس موهوم پلنگ نام گرفت، از مسئوليت خود كنار گذاشته شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، سعيد محمودي مديركل حفاظت محيط زيست فارس، پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت : رئيس اداره محيط زيست فسا در موضوع تشخيص درستي عكس پلنگ منتسب به منطقه ميان جنگل فسا سهل انگاري كرده و اين عكس را كه متعلق به مناطقي از آفريقا بود به اسم ميان جنگل فسا منتشر كرد.
وي ادامه داد: با او و همه كساني كه در اين زمينه كوتاهي كرده اند برخورد اداري شده است.
محمودي اضافه كرد: كار بدي كه در اين رابطه انجام شده اين است كه افرادي كه متخصص محيط زيست هستند بايد بتوانند تشخيص دهند كه عكس پلنگ متعلق به منطقه ياد شده نبوده است و آنها در اين تشخيص اشتباه كرده اند.
وي بيان كرد: برخوردي كه با رئيس اداره محيط زيست شهرستان فسا شده دقيقا متناسب با تخلف اداري است كه رخ داده ضمن آنكه عكاس اين عكس نيز به اشتباه خود اعتراف و از مردم عذر خواهي كرده است.
مدير كل حفاظت محيط زيست استان فارس گفت: هر چند پلنگ ايراني با پلنگ آفريقايي تفاوت چنداني از نظر شكل ظاهري ندارند اما افراد متخصص در حوزه محيط زيست بايد بتوانند انتساب يك عكس به يك منطقه را از نظر فني تشخيص دهند.
محمودي ادامه داد : بخشي از اين اشتباه به علت اعتمادي بوده كه همكار محيط زيست به عكاس داشته ، عكاس سالها با محيط زيست كار كرده و در نمايشگاه ها حضور داشته است اما دراين رابطه عذر خواهي كرده و به اشتباه خود هم اقرار كرد.
چند روز پيش اداره محيط زيست فسا اعلام كرد كه پلنگ ايراني در ميان جنگل اين شهرستان ديده شده و دوربين عكاس همكار اين اداره، عكس آن را گرفته است.
شهرسان فسا در 130 كيلومتري جنب شرقي شيراز است.
6113 / 1876