مسجد مقدس جمكران ميعادگاه منتظران ظهور از سراسر عالم است

قم - ايرنا - معاون خدمات زائرين مسجد جمكران گفت: اين مكان مقدس، ميعادگاه منتظران ظهور امام زمان(عج) از سراسر عالم است و فرهنگ مهدويت را در بين جوامع ترويج مي كند.

ابراهيم صدوقي روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا به مناسبت سالروز تشكيل مسجد مقدس جمكران بيان كرد: دستور ساخت مسجد مقدس جمكران توسط امام زمان(عج) در بيداري به شيخ حسن بن مثله جمكراني داده شد و از آن زمان به بعد اين مسجد به پايگاه اصلي منتظران ظهور تبديل گشت.
وي افزود: رويكرد اصلي در تشكيل مسجد مقدس جمكران بر اساس امر امام زمان (عج)، از همان ابتدا حضور گسترده مردم در اين مكان شريف و توجه به موضوع اطعام و سفرداري بوده است كه هم اكنون نيز همين مساله در فعاليت هاي مسجد دنبال مي شود.
وي با اشاره به راهبردهاي تعيين شده براي گسترش حضور زائران در مسجد جمكران، ادامه داد: در همين رابطه يك چشم انداز 12 ساله توسط توليت اين مكان مقدس ابلاغ شد كه بر اساس آن طي سه دوره چهار ساله بايد اهداف چشم انداز محقق شود.
معاون خدمات زائران مسجد مقدس جمكران گفت: در دوره نخست موضوع خدمت رغبت انگيز مورد توجه قرار گرفت كه در آن ايجاد زمينه هاي افزايش رغبت مردم براي حضور در مسجد جمكران اساس برنامه هاي اين مكان مقدس بود، در دوره بعدي كه از ابتداي سال جاري آغاز شده، رويكرد مورد توجه بحث پاسخگويي رغبت انگيز است و به همين دليل معاونت خدمات زائران در مجموعه اداري مسجد تشكيل شد و در چهار سال پاياني بحث تبديل شدن مسجد جمكران به عنوان عزيزترين جايگاه در نزد مردم دنبال مي شود.
وي بيان كرد: اساس فعاليت هاي مسجد مقدس جمكران در زمينه جريان سازي مباحث مهدويت در سه حوزه، معرفت به امام زمان(عج)، ايجاد انس به حضرت و بيان وظايف منتظران ظهور در عصر غيبت است.
وي ادامه داد: دشمنان از اهميت مسجد جمكران و ظرفيت هاي آن براي جريان سازي در ميان مردم، آگاهي دارند و به همين دليل تلاش دارند با ايجاد شبهه عمق تاثيرگذاري آن را كمرنگ كنند.
صدوقي با اشاره به اينكه مسجد جمكران يكي از مهمترين مراكز فعاليت هاي فرهنگي نظام جمهوري اسلامي است گفت: هدف اصلي اين مكان مقدس تربيت منتظران حقيقي براي ظهور امام زمان(عج) است و دشمنان از اين حقيقت در هراسند.
وي افزود: ارائه خدمات فرهنگي به زائران مسجد مقدس جمكران در همه سنين در مجموعه اداري مسجد به عنوان يك اصل مهم مورد توجه است و تلاش مي كنيم در كنار ظرفيت هاي رفاهي، آحاد مردم از برنامه هاي فرهنگي مسجد جمكران بهره مند شوند.
وي با اشاره به حضور سالانه 25 ميليون زائر در مسجد جمكران، ادامه داد: آباداني اين مكان مقدس بايد مردم محور باشد و در اين زمينه عاشقان مهدويت و زائران گرامي مي توانند نذورات و هداياي خود را به صورت حضوري و هم الكترونيكي از طريق سايت مسجد به نشاني http://www.jamkaran.ir و شماره حساب 15555313/55 نزد بانك ملت تحويل دهند.
اين مكان مقدس روز هفدهم رمضان 373 هجري به فرمان حضرت بقية ‏الله، ارواحنا فداه، در كنار روستاي جمكران تاسيس شد تا همواره پناهگاه شيعيان و پايگاه منتظران ظهور باشد.
7405/ 6133/