170هزار كارت سوخت مهاجر در سيستان و بلوچستان باطل شده است

زاهدان- ايرنا- معاون امنيتي و انتظامي استاندار سيستان و بلوچستان گفت: 170 هزار كارت سوخت مهاجر از سال گذشته تاكنون با هدف نظارت و كنترل سوخت و همچنين جلوگيري از ايجاد صفوف طولاني در جايگاه هاي سوخت در اين استان باطل شده است.

محمد هادي مرعشي روز پنجشنبه در حاشيه نشست كميسون برنامه ريزي، هماهنگي و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز سيستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: قاچاق سوخت يكي از موضاعات ويژه در اين استان است كه در اين زمينه نشست ها و تصميمات بسياري اتخاذ شده است.
وي ادامه داد: صفوف طولاني در جايگاه هاي سوخت و نارضايتي مردم سبب شد تا نشست هاي متعددي براي ساماندهي اين موضوع برگزار و تصميمات مناسبي اتخاذ شود.
معاون امنيتي و انتظامي استاندار سيستان و بلوچستان بيان كرد: به منظور آرامش و تسهيل دريافت سوخت مصرف كنندگان طرح هاي خوبي در آينده برنامه ريزي و انجام خواهد شد.
وي تصريح كرد: همكاري مردم و دستگاههاي اجرايي در عملياتي شدن برنامه ها بسيار مهم و موثر است.
مرعشي ادامه داد: طرح نظارتي و پايشي از روز شنبه هفته آينده در سيستان و بلوچستان آغاز و كارت هايي كه به صورت غير مجاز سوخت دريافت مي كنند شناسايي و باطل مي شوند.
وي همچنين در حوزه دام نيز گفت: دام يكي از مهمترين فرصت هاي استان سيستان و بلوچستان براي تامين گوشت مورد نياز كشور است.
معاون امنيتي و انتظامي استاندار سيستان و بلوچستان بيان كرد: موضوع خوبي در نشست مطرح و قرار بر اين شد براي نخستين بار بحث داشت دام براي پرورش نژاد خوب كه كمك كننده باشد مطرح و مصوب شد.
وي واردات دام از سيستان و بلوچستان را نيز مهم عنوان كرد و افزود: طرح هاي بسياري در حوزه واردات دام وجود دارد و كارهاي مطلوبي نيز در دستور كار است.
معاون فني و عملياتي شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي ايران نيز در اين نشست گفت: در 25 ماه گذشته يك ميليون و 219 هزار كارت سوخت وارد جايگاهاي سوخت سيستان و بلوچستان شده و يك مرتبه سوخت دريافت كرده اند.
داوود عربعلي ادامه داد: سال 97 بيشترين ميزان ورودي كارت مهاجر در سيستان و بلوچستان را داشته ايم.
وي بيان كرد: آرامش اجتماعي اولويت شركت پخش فرآورده هاي نفتي است.
9914**3213