محفل انس با قرآن ويژه آزادي خرمشهر در گنبدكاووس برپا شد

گنبدكاووس - ايرنا - جمع زيادي از نيروهاي مسلح مستقر در گنبدكاووس واقع درشرق استان گلستان به مناسبت بزرگرداشت سوم خرداد سالروز آزادسازي خرمشهر، محفل انس با قرآن در جوار گلزار شهداي اين شهرستان برپا كردند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، در اين مراسم معنوي كه روز پنجشنبه در آستان امامزاده يحيي بن زيد (ع) گنبدكاووس برگزار شد، تعدادي از فرماندهان و نيز پرسنل پايور و وظيفه ارتش، سپاه، بسيج، انتظامي و مرزباني اين شهرستان حضور داشتند.
قرائت قرآن توسط چند تن از پرسنل نيروهاي مسلح مستقر در گنبدكاووس و عطرافشاني گلزار شهيدان آستان مقدس امامزاده يحيي بن زيد(ع) از برنامه هاي بزرگداشت سوم خرداد سالروز آزادي خرمشهر در اين شهرستان بود.
به گزارش ايرنا، آزادسازي خرمشهر با اجراي عمليات بيت المقدس در روز سوم خرداد ماه سال ۱۳۶۱ عملي شد كه از لحاظ نظامي نقطه عطفي در تاريخ جنگ ايران و عراق شناخته مي‌شود و به همين دليل از آن روز به عنوان نمادي از پيروزي، مقاومت و ايستادگي در برابر دشمن ياد مي‌شود.
شوراي عالي انقلاب فرهنگي سوم خرداد را به عنوان روز مقاومت، ايثار و پيروزي در تقويم رسمي ايران نامگذاري كرده‌است.
شهرستان گنبدكاووس 350 هزار نفر جمعيت دارد و به گفته فرمانده ناحيه مقاومت بسيج سپاه اين شهرستان، در ايام بزرگداشت سالروز آزادسازي خرمشهر، 120 برنامه متنوع فرهنگي، ورزشي و بصيرتي از سوي اين ناحيه تدوين شده و اجرا مي شود.
سرهنگ رمضانعلي قاسم پور برگزاري 9 يادواره شهدا و 26 نشست بصيرتي و روشنگري، برپايي محفل انس با قرآن و كرسي هاي تلاوت اين كتاب آسماني، برگزاري مسابقات مختلف ورزشي و فرهنگي، غبارروبي گلزار شهيدان، ديدار با خانواده معظم شاهد و ايثارگران، تجليل از رزمندگان عمليات آزادسازي خرمشهر و برپايي صبحگاه مشترك نيروهاي مسلح را از جمله اين برنامه ها ذكر كرده است.
1860/3039/