برای كسب سهمیه المپیك توكیو با تمام توان گام برمی داریم

تهران- ایرنا- مربی تیم ملی روئینگ بانوان ایران با اشاره به انگیزه ملی پوشان ایران برای كسب سهمیه المپیك 2020 گفت: با تمام توان برای رسیدن به المپیك توكیو در قایق تك نفره و دو نفره گام بر می داریم.

«بهناز مرادخانی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا، درباره شرایط ملی پوشان ایران در اردوی آماده سازی تیم ملی اظهار داشت: مرحله سوم از اردوی آماده سازی تیم ملی به پایان رسیده و چند روز به ورزشكاران استراحت داده شده تا تجدید قوا كرده و دوباره وارد اردو شوند.
وی اضافه كرد: در این سه مرحله، تمرینات خوبی داشتیم و شرایط تیم رو به بهبود است اما هنوز جای كار داریم.
مربی تیم ملی روئینگ بانوان ایران تصریح كرد: ما در دو مرحله قبلی اردوی تیم ملی و پس از پایان تمرین ها از ورزشكاران تست گرفتیم و نفرات برتر وارد اردوی سوم شده اند. در مرحله سوم تمرینات را ویژه ادامه دادیم و برای مرحله بعدی نیز این تمرینات را با قدرت ادامه می دهیم.
مرادخانی در پاسخ به این سوال كه شرایط اردوی تیم ملی چگونه است؟، توضیح داد: فدراسیون تلاش خود را می كند كه از تمامی تیم های ملی به خوبی حمایت كند البته كمبودهایی وجود دارد كه قطعا درست می شود. در این مدت ما تیم را به دو گروه تقسیم كرده ایم تا بتوانیم تمرینات را ادامه بدهیم. البته ملی پوشان هم انگیزه كافی دارند و به خوبی تمرین می كنند.
وی در پاسخ به این سوال كه در چه ماده هایی زنان ایران شانس كسب سهمیه برای المپیك 2020 را دارند نیز گفت: هدف ما برای المپیك 2020 كسب سهمیه المپیك در قایق تك نفره و دو نفره است. قایقرانی ایران ظرفیت خوبی دارد و اكنون ورزشكاران مستعد كشور در اردو هستند و به خوبی تمرین می كنند. ما ماه های مهمی را در سال گذشته از دست دادیم اما اكنون تلاش خود را مضاعف كرده ایم تا موفق شویم.
مربی تیم ملی با بیان اینكه فدراسیون قایقرانی حمایت خوبی از تیم ملی دارد، افزود: مطمئن هستم اگر كمیته ملی المپیك و وزارت ورزش نیز حمایت كاملی از ما داشته باشند، می توانیم برای اولین بار در تاریخ به این 2 سهمیه دست پیدا كنیم كه اتفاق بسیار بزرگی برای قایقرانی و ورزش ایران خواهد بود.
مرادخانی با اشاره به نتایج ملی پوشان در قهرمانی آسیا و بازی های آسیایی سال گذشته تصریح كرد: ورزشكاران برای بازی های آسیایی ماه ها تلاش كردند. ما در جایی تمرین می كردیم كه امكانات اولیه هم نداشت. بی وقفه در تمرین بودیم تا در جاكارتا نتیجه خوبی بگیریم اما پس از آن همه موفقیت، فدراسیون از ما حمایتی نكرد.
به گفته وی با آن وضعیت برخی ملی پوشان تصمیم گرفتند كه خداحافظی كنند. خود من هم تمایلی برای ماندن نداشتم اما پس از تغییراتی كه در فدراسیون انجام شد، تغییر در شرایط را احساس كردیم. نگاه های غیرفنی از بین رفت و حمایت های خوبی از تیم ما شد و هم من و هم ملی پوشان تصمیم گرفتیم دوباره وارد تیم ملی شویم و تمرین كنیم.
مربی تیم ملی روئینگ بانوان افزود: اكنون نیز همه با قدرت برای رسیدن به سهمیه المپیك توكیو و كسب نتایج درخشان گام برمی داریم و امید است كه موفق شویم.
مرادخانی تصریح كرد: قایقرانی ایران دارای ظرفیت بالایی است و این ظرفیت در تمامی رشته های ورزشی وجود دارد ما در رقابت های مختلف شركت كرده ایم و امكانات ورزشكاران را دیده ایم اما غیرت ورزشكاران ایرانی بی نظیر است. بدون چشم داشتی تلاش می كنند و به دنبال افتخارآفرینی هستند.
ورزشی**9219**9129**1883