وزارت بهداشت یمن: یك میلیون و 400 هزار كودك یمنی به  سوتغذیه مبتلا هستند

تهران - ایرنا - وزارت بهداشت یمن با ابراز نگرانی نسبت به كمبود مواد غذایی و قحطی در یمن اعلام كرد : یك میلیون و 400هزار كودك زیر 5 سال سن در این كشور به سوتغذیه مبتلا هستند.

این وزارتخانه روز پنجشنبه گزارش داد كه اخبار منتشر شده مبنی بر كمك های انسانی عربستان به یمن تنها تبلیغات رسانه ای است و فقط كمك های سازمان ملل متحد به این كشور ارسال شده است.
وزارت بهداشت یمن همچنین خاطر نشان كرد كه در حملات هوایی مستقیم ائتلاف عربی به سركردگی عربستان تاكنون 52 هزار نفر كشته و زخمی شده اند كه در بین آنها سه هزار و 800 نفر كودك هستند.
«طه متوكل» وزیر بهداشت یمن سه شنبه گذشته با اشاره به محاصره همه جانبه این كشور ازسوی عربستان و متحدانش و كمبود دارو و تجهیزات پزشكی گفته بود كه دشمن یمن را به زندانی بزرگ تبدل كرده است.
پیش تر نیز وزارت بهداشت یمن اعلام كرده بود كه بستن فرودگاه بین المللی صنعا ازسوی ائتلاف سعودی تاكنون سبب مرگ بیش از 30 هزار بیمار نیازمند اعزام به خارج شده است.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند كشور عربی و با كمك آمریكا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین كشور عربی آغاز كردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این كشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.
خاورم**9366** 1546