همدلي مردم درمناطق سيلزده تحسين جامعه جهاني را به همراه داشت

خرم آباد - ايرنا - دبيركميته تبليغات و اطلاع رساني قرارگاه بازسازي و نوسازي مناطق سيل زده گفت: همدلي مردم ايران در مناطق سيلزده تحسين جامعه جهاني را به همراه داشت و جمهوري اسلامي بدون دست درازي به هيچ كشور اين حادثه را پشت سرگذاشت.

شجاعي كياسري روز پنجشنبه در حاشيه بازديد از مناطق سيلزده لرستان در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: خسارات سيل اخير حجم گسترده اي را برجا گذاشته است و مسئولان براساس توانمندي هاي خود نيازهاي اوليه مردم را به صورت موقت برقرار كرده اند.
وي ادامه داد: اما بايد تلاش كرد تا تمام نيازهاي مردم را بصورت دايم برقرار كنيم چرا كه ممكن است بازهم براثر يك حادثه به شرايط ناهنجار بازگردد.
دبيركميته تبليغات و اطلاع رساني قرارگاه بازسازي و نوسازي مناطق سيل زده بيان كرد: بايد از ظرفيت هاي مردمي براي احيا و بازسازي و روند عادي سازي كمك بگيريم كه در اين راستا مردم ايران در سيل اخير از خودشان زيبايي هايي را خلق كردند كه مقام معظم رهبري در فرمايشات خودشان اشاره فرمودند كه همدلي و وفاق ملي به نمايش گذاشته شد.
كياسري اضافه كرد: براي ساخت و سازها بخصوص روستاهايي كه در معرض خطر هستند اكنون بايد آمايش سرزميني از جهت بلاياي طبيعي و بحران تعريف شود.
وي يادآور شد: اما آن چيزي كه كارگروه به نتيجه رسيده اين است كه مردم نسبتا به زندگي عادي برگشته اند اما خسارات سيل مسايل روحي و رواني را بر مردم وارد كرده كه مي طلبد مسئولان به قول هاي خود عمل كنند.
دبيركميته تبليغات و اطلاع رساني قرارگاه بازسازي و نوسازي مناطق سيل زده افزود: مسئولان بايد در كنار مردم باشند چرا كه اين موضوع يك امري انساني و اسلامي است و حكومت اسلامي نسبت به اين موضوعات تعهد دارد و يك الگو براي كشور و حتي جامعه جهاني باشيم.
كياسري بيان كرد: منابع دولتي محدود است و بايد از بخش هاي خصوصي و تسهيلات استفاده كنيم و در اين راستا مبلغي را پيش بيني شده كه نياز به اصلاح دارد.
وي اضافه كرد: كميته متشكل از كارگروه هايي است كه هركدام به وظايف خود عمل مي كنند.
دبيركميته تبليغات و اطلاع رساني قرارگاه بازسازي و نوسازي مناطق سيل زده گفت: حجم پوشش رسانه اي بيگانگان گسترده است اما بايد با كمك رسانه هاي داخلي و مردم بتوانيم اين جو منفي را خنثي كنيم.
كياسري ادامه داد: مردم در كلام از حكومت، نظام و مسئولان راضي بوده و معتقدند كه جانانه تلاش شده است.
3210/7264/7273