احیای واحدهای راكد چرخه تولید را تسریع می كند

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: احیای واحدهای تولیدی راكد باعث كاهش اتلاف وقت و هزینه شده و روند چرخه تولید را تسریع می كند.

به گزارش ایرنا ، اكبر بهنامجو روز پنجشنبه در جریان بازدید به واحدهای تولیدی راكد و نیمه فعال استان نسبت به حل مشكلات بانكی و تامین تسهیلات برای شروع تولید قول مساعد داد.
وی بیان كرد: برخی از واحدهای تولیدی به دلیل افزایش قیمت های مواد اولیه از تامین نقدینگی و همچنین بازپرداخت تسهیلات خود عاجز مانده اند كه تلاش می شود با همكاری بانك ها و دستگاه قضایی مشكلات آنها در كمترین فرصت رفع و حل شود.
استاندار اردبیل به همراه رییس كل دادگستری استان و تنی چند از مدیران دستگاه های اجرایی و بانك ها ، از هشت واحد تولیدی راكد و نیمه فعال استان در شهرك صنعتی شماره یك اردبیل و همچنین واحد نیمه كاره تولید درب و پنجره در بخش آبی بیگلو نمین بازدید و در جریان مشكلات این واحدها قرار گرفت.
واحدهای تولیدی تبلت ، پاوربانك ، ظروف یكبار مصرف ، ادوات كشاورزی ، مصنوعات چوبی ، شیلنگ شوفاژ و پكیج از جمله این واحدها بود.
بیشترین مشكل این واحدها نیاز به تسهیلات ، تعیین تكلیف بدهی بانكی و تامین نقدینگی برای توسعه طرح و تامین انشعابات برق و گاز بود.
در حال حاضر 34 درصد واحدهای تولیدی استان راكد هستند.
3006/ 1257