توزیع كنندگان مشروبات تقلبی در اصفهان دستگیر شدند

اصفهان - ایرنا - جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری افرادی خبر داد كه با توزیع مشروبات الكلی تقلبی سبب مسمومیت و مرگ پنج نفر شده بودند.

به گزارش ایرنا، مركز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان اصفهان روز پنجشنبه به نقل از سرهنگ حسین حسین زاده اعلام كرد: در پی اعلام اورژانس اصفهان مبنی بر بستری شدن 48 نفر براثر مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الكلی تقلبی در سه بیمارستان این شهر؛ ماموران پلیس امنیت عمومی اصفهان رسیدگی به این موضوع را در دستور كار قرار دادند.
وی با اشاره به اینكه هنوز سه نفر مسمومان در كما و در قسمت مراقبت های ویژه بیمارستان (ICU)بستری هستند اظهارداشت: به رغم همكاری نكردن مسمومان، پلیس امنیت عمومی اصفهان موفق شد توزیع كنندگان را كه پنج نفر بودند شناسایی و دستگیر كند.
جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینكه پنج نفر از مصرف كنندگان كه 2 نفر آنان زن بودند به دلیل مسمومیت با مشروبات الكلی تقلبی جان خود را از دست دادند، افزود: دستگیرشدگان برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل شدند.
پیش از این رییس دانشگاه علوم پزشكی اصفهان به ایرنا گفته بود كه پنج نفر در این استان به دلیل مصرف مشروبات تقلبی حاوی متانول جان باخته و گروهی دیگر بستری شده اند.
طاهره چنگیز با بیان اینكه تمامی این اشخاص كمتر از 35 سال سن داشتند، افزود: 2 نفر از متوفیان را بانوان تشكیل می دهد.
وی اضافه كرد: مسموم شدگان در بخش های مختلف بیمارستان های اصفهان از جمله در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند و سه نفر در بخش دیالیز سیر درمانی خود را طی می كنند.
/ 6022 / 2093