۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۶
کد خبر: 83325026
۰ نفر
هنر مدیریت، تصمیم گیری و اجرا در محدودیت است

قزوین – ایرنا – استاندار قزوین گفت: هنر مدیریت، تصمیم گیری و اجرا در محدودیت است و باید مدیران بتوانند با مضایق منابع و اعتبارات در تصمیم گیری ها موفق عمل كنند.

به گزارش ایرنا عبدالمحمد زاهدی روز پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان قزوین كه با حضور حاجی محمدی مشاور رییس سازمان و رییس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه كشور افزود: قانون بودجه كشور با پیش بینی های مختلفی تهیه می شود كه ممكن است اتفاقات متعددی برای درآمدهای كشور به دلیل سناریوهای چندگانه دشمنان اتفاق افتاده و بر روی استانها نیز تاثیر بگذارد.
استاندار افزود: سازمان برنامه و بودجه، مجلس شورای اسلامی و دولت تلاش كرده اند كه قانون بودجه امسال را به گونه ای تنظیم كنند كه حداقل نیازها برآورده شود چون اگر بخواهیم همه نیازها را احصا و اعلام كنیم 100 یا 200 برابر اعتبارات فعلی نیز جوابگو نخواهد بود.
زاهدی اضافه كرد: اگرچه قزوین نسبتا استان برخورداری است ولی برای مدیریت آن در محدودیت تصمیم گیری می كنیم چون تنها 15 درصد منابع و اعتبارات كشور در اختیار استان است و همه مدیران در جلسه شورای برنامه ریزی تنها برای 25 درصد از این 15 درصد منابع اعتبارات استان تصمیم گیری می كنند.
وی افزود: 85 درصد امكانات در مركز و از اعتبارات ملی است كه باید مدیران، نمایندگان و متولیان برنامه و بودجه استان تلاش كنند كه از محل منابع ملی اعتباراتی را برای استان جذب كنند.
استاندار قزوین گفت: موضوع استفاده از ظرفیت های قانونی ملی یك الزام است كه حتما باید مدیران دنبال كنند تا بتوانیم در پایان سال همچون سال 97 عملكرد مناسبی در جذب اعتبارات سرمایه ای داشته باشیم.
وی اضافه كرد: میزان اعتبارات سرمایه ای استان نیز در بودجه امسال از عملكرد سال گذشته كاهش نیافته است و امیدواریم شرایط به گونه ای باشد كه پایان سال در جذب اعتبارات از 100 درصد تخصیص موفق تر عمل كنیم.
استاندار قزوین گفت: باید بپذیریم كه ممكن است محدودیت های بیشتری را در سال جاری از نظر بودجه داشته باشیم چون بسیاری از مسایل قابل پیش بینی نیست ولی تلاش همه مجموعه نظام این است كه مشكلات درون دولت حل شود.
زاهدی با اشاره به خسارات سیل یادآور شد: در كنار همه محدودیت های منابع و اعتبارات باید خسارات سیل به مردم و بخش خصوصی از طریق منابع بانكی یا كمك های بلاعوض ستاد مدیریت بحران جبران شود.
این مسئول ادامه داد: خسارات های سیل بیشتر به زیرساخت های عمرانی و تولیدی كشور وارد شده است كه اعتبارات ستاد مدیریت بحران نمی تواند آن را جبران كند و چاره ای نداریم كه نگاهی به این اولویت ها كه زیرساختی و مورد نیاز مردم است داشته باشیم.
وی با اشاره به نامگذاری سال به رونق تولید، افزود: باید شعار سال به عنوان یك ضرورت و الزام جدی مورد توجه قرار گیرد در غیر این صورت با مشكلات بیشتری مواجه خواهیم شد.
استاندار با اشاره به اجرای برخی طرح های عمرانی بدون مطالعه كارشناسی در استان گفت:مجموعه ورزشی 15 هزار نفری بدون كارشناسی در استان و چند استان دیگر انجام شده كه اصلا نیاز نبوده و ظرفیت ها و پتانسیل های استان در آن دیده نشده است.
زاهدی افزود:جانمایی نامناسب، توجه نكردن به توسعه منطقه ای و نحوه اجرا باعث شده است كه این طرح از كیفیت لازم برخوردار نباشد و به دلیل بادگیر بودن در صورت تصمیم برای برگزاری یك مسابقه بین المللی، موافقت مراجع فرادستی را دریافت نكند.
وی اضافه كرد:این درحالی است كه برخی از طرح های دیگر استان مانند سد نهب كه كاركرد ضروری آن برای استان در سیل اخیر به نمایش درآمد طی سال های متمادی نیمه تمام باقی مانده اند.
این مسئول با اشاره به مجتمع فرهنگی هنری اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:باید سریعا برای این طرح تصمیم گیری شود چون مردم سوال دارند كه چرا این طرح اجرا نمی شود؟
زاهدی اضافه كرد: اگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه اقدامی نمی كند باید در شورای حفظ حقوق بیت المال استان آن را مطرح كرده و سریعا در خصوص آن تصمیم گیری كنیم.
زاهدی افزود:شهرداری آمادگی دارد این طرح را تحویل بگیرد كه در نهایت با تكمیل و افتتاح آن مورد بهره برداری جامعه هنرمندان خواهد بود و باید برای آن سریعتر تصمیم گیری شود.
زاهدی در پایان ضمن تبریك سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر گفت:این پیروزی غرورآفرین حركتی برای همه ملت ایران بود و تاثیر جدی در سرنوشت نهایی جنگ داشت.
6101