محسنی اژه ای: عده ای با تشدید مشكلات اقتصادی در زمین دشمن بازی می كنند

اصفهان - ایرنا - معاون اول قوه قضاییه گفت: امروز عده ای خواسته یا ناخواسته با فشار بر مردم در زمینه های اقتصادی، فرهنگی، معیشت و ایجاد ناامیدی، در زمین دشمن بازی می كنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای روز پنجشنبه در مراسم تكریم و معارفه رئیس كل دادگستری اصفهان افزود: این افراد با احتكار اجناس، تقلب، توزیع دیرهنگام و گرفتن ارز دولتی و واردات نكردن كالا، چوب لای اقتصاد كشور می گذارند.
وی اظهارداشت: این عده در شرایطی در جامعه ایجاد ناامیدی و نگرانی می كنند كه دشمن از آن طرف فشارهای خود را به كشور وارد كرده است و
ضرورت دارد با افرادی كه به راحتی چوب لای چرخ تولید می گذارند و با ندادن مجوز و تسهیلات و ارز به تعهد خود عمل نمی كنند و تشدید فشار به مردم می پردازند بدون هیچ گذشتی برخورد كرد.
حجت الاسلام محسنی اژه ای گفت: با این افراد كه با ایجاد ناهنجاری، تظاهر به قانون شكنی و رفتارهای جسورانه و متحجرانه در زمین دشمن بازی می كنند نمی توان با زندان و شلاق برخورد كرد بلكه باید مجموعه كارهایی علیه آنها انجام شود.
وی اظهارداشت: ما نباید در مقابل این افراد در حال انفعال قرار گیریم زیرا اگر ما عقب نشینی كنیم آنها لحظه به لحظه جلوتر می آیند.
معاون اول قوه قضائیه همچنین بر حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منكر تاكید كرد و گفت: برخی از هنجارشكنان به صراحت قانون شكنی می كنند و به تهدید و استهزاء پلیس و آمران به معروف می پردازند.
وی با اشاره به اینكه یكی از مشكلات دستگاه قضایی، طولانی شدن رسیدگی به پرونده هاست گفت: مشورت كردن یكی از راه هایی است كه می تواند روند رسیدگی را كوتاه تر كند زیرا بسیاری از موارد چند وجهی است و نیازمند مشورت با دیگران است.
حجت الاسلام محسنی اژه ای همچنین با تاكید بر فعالیت شوراهای حل اختلاف و انتخاب آنها از بین افراد صاحب نفوذ و صاحب كلام گفت: باید در این شوراها سعی بر صلح و سازش 70 درصدی پرونده ها شود.
در پایان این مراسم محمدرضا حبیبی به عنوان رئیس كل دادگستری استان اصفهان معرفی شد.
پیش از این احمد خسروی وفا حدود ٦ سال رئیس كل دادگستری استان اصفهان بود.
/6022 / 6994