70 هزار میلیارد ریال پروژه در سفر رئیس جمهوری افتتاح و كلنگ زنی می شود

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: 70 هزار میلیارد ریال پروژه صنعتی و تولیدی در سفر رئیس جمهوری به استان افتتاح و یا كلنگ زنی می شود.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتكی روز پنجشنبه در آئین گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در جمع كاركنان سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام با بیان اینكه ایلام امسال بستر رویدادهای مهمی است، یادآور شد: امسال استان ایلام میزبان كنگره ملی شهدای استان است كه باید این آئین مهم هرچه باشكوه تر برگزار شود و همچنین با توجه به وضعیت زیرساخت های ناشی از سیل خوزستان و نیز لغو روادید بین ایران و عراق میزان تردد از مرز مهران با توجه به موقعیت جغرافیایی آن بیشتر از سال های گذشته خواهد بود.
وی از سفر قریب الوقوع رییس جمهور به استان ایلام اشاره كرد و گفت: در آینده نزدیك استان ایلام میزبان سفر ریاست جمهوری است كه در این سفر بیش از 70 هزار میلیارد ریال پروژه بزرگ صنعتی و تولیدی از جمله خط راه آهن افتتاح یا كلنگ زنی می شود.
استاندار ایلام افزود: كشور ما اكنون به واسطه تشدید تحریم ها در یك برهه حساس زمانی قرار دارد و دشمن به جای جنگ نظامی نبرد اقتصادی و فشار روانی بر كشور ایران را در دستور كار خود قرار داده كه با درایت و هوشمندی مردم، بصیرت مسئولان و پیروی از منویات و رهنمودهای رهبری از این برهه نیز به سلامت عبور و جشن چهل و یك سالگی انقلاب را با شكست مذبوهانه دشمن برگزار می كنیم.
وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی در انتهای سال جاری تاكید كرد: اعلام حمایت مسئولان دستگاه های اجرایی از یك فرد یا جریان در بین افكار عمومی ایجاد شائبه می كند و مسئولان به عنوان یك شخصیت حقوقی شناخته شده نباید داعیه حمایت از كاندیداها را داشته باشند.
وی افزود: همگان باید تلاش كنیم افرادی شایسته، متعقد به مبانی اسلامی، متعهد به اصول ملی، دارای تفكرها و ایده های جهانی، دارای خلق و خوی مردم پسند و دلسوز به توسعه و آبادانی جامعه به مجلس راه یابند.
سلیمانی دشتكی تاكید كرد: همه مسئولان و صنوف مختلف باید از هم اكنون بسترهای لازم را برای حضور پرشور و پررنگ مردم در انتخابات پیش رو فراهم كنند چرا كه حضور حداكثری، خودجوش و فراگیر مردم در انتخابات بیانگر وفاداری و عمق علاقه آنها به انقلاب و نظام است.
وی در ادامه از تلاش و حضور ایثارگرانه و مجاهدانه نیروهای نظامی و انتظامی در جریان سیل اخیر تقدیر كرد و گفت: در سیلاب تعطیلات نوروزی ناجا، سپاه و ارتش در كنار دیگر دستگاه های دولتی و خدماتی از هیچ كوشش و خدمت رسانی به مناطق سیلزده دریغ نكردند.
سلیمانی دشتكی به اهمیت واقعه فتح خرمشهر نیز اشاره كرد و یادآور شد: این پیروزی بزرگ زمانی به وقوع پیوست كه ایران تازه انقلاب كرده از هیچ قوای منسجم و تجهیزات نظامی خاصی بهره نداشت و تنها اتكا به خداوند و درایت های امام راحل و انسجام ملی بین مردم و مسئولان این موفقیت چشمگیر حاصل شد.
وی با بیان اینكه در جنگ تحمیلی پشتوانه اصلی پیروزی ایران بر عراق و همپانانش نیروهای مردمی و بسیج اقشار مختلف بودند، تاكید كرد: حضور خودجوش مردم و به ویژه جوانان و نوجوانان در جنگ با وجود كمترین تجهیزات جنگی موازنه ها را به سود ایران اسلامی تغییر داد.
وی افزود: اما اكنون شرایط فرق كرده و به لطف هوش و توانمندی قوای نظامی، ایران به انواع سلاح ها و تجهیزات نظامی و دفاعی دست یافته و واهمه و هراس دشمن نیز از همین اقتدار نظامی ایران است.

** واهمه دشمن از اقتدار منطقه ای و جهانی ایران است
فرمانده انتظامی ایلام هم در این آیین گفت: دشمن تمامیت ارضی ایران اسلامی را نشانه گرفته و از همان ابتدا تاكنون با توطئه های مختلف ازجمله جنگ تحمیلی، ترور شخصیت ها، ایجاد گروهك های تروریستی، اختلاف های قومیتی و ... سعی در براندازی انقلاب اسلامی را داشته است.
سردار نورعلی یاری افزود: ولی به كوری چشم دشمنان ما مقتدرتر از گذشته و مجهز به انواع تسلیحات دفاعی و نظامی در برابر زیاده خواهی های استكبار جهانی ایستاده ایم و الگوی ما رزمندگان رشید و بی دفاع جنگ تحمیلی هستند كه با كمترین امكانات و نفرات به مصاف دشمن تا بیخ داندان مسلح رفتند.
وی تاكید كرد: خشم آمریكا از اقتدار و نقوذ منطقی ایران در منطقه و در بین تمام جوامع آزادی خواه جهان است كه از انقلاب اسلامی و ظلم ستیزی ایران عزیز الگوبرداری كرده اند و رسوخ و صدور انقلاب اسلامی به دیگر جوامع خار چشم استكبار جهانی به سردمداری آمریكا و رژیم منحوس اسرائیل شده است.
یاری فتح خرمشهر را یك واقعه بسیار مهم و ماندگار در تاریخ جنگ های بشری دانست و یادآور شد: در این نبرد نابرابر رزمندگان شجاع و هوشمند ایرانی ماشین جنگی دشمن و حامیانش را از كار انداختند و باعث برهم زدن تمام معادلات نظامی انها شدند.
به گزارش ایرنا، این مراسم در مقر تیپ حضرت امیرالمومنین ایلام واقع در منطقه جنگلی ششدار با حضور جمعی از مسئولان دستگاه های اجرایی و نظامی برگزار شد.
تجلیل از برخی پیشكسوتان دفاع مقدس، شعرخوانی در خصوص فتح خرمشهر و افتتاح یادمان شهید گمنام تیپ از دیگر برنامه های این آئین بود.
7172/6119